Krótka rozmowa o tolerancji

- Dlaczego nie tolerujesz żydów?
- Bo wszędzie się pchają
- wtf??
- Taki Kwaśniewski.. też żyd
- Ty w to wierzysz?
- No inni tak mówią..
- Ale ja się Ciebie pytam czy w to wierzysz
- No nie..
- To czemu mi to przytaczasz jako argument?

Po tym co usłyszałem zwątpiłem w dalszą rozmowę i poszedłem z kumplem na fajkę. Ja nie palę, ale on tak. Gdy on idzie zapalić to ja też wtedy mówię, że idę :P
Przedstawiłem mu tą rozmowę. Kumpel od razu stwierdził, że osoba, z którą wcześniej rozmawiałem nie toleruje również i polaków. Dlaczego? Bo ich też się wszędzie pchają…

- Tolerujesz polaków?
- Tak
- Oni też się wszędzie pchają, tak samo jak żydzi..
- Toleruję, bo muszę.

I to jest właśnie rozmowa. Ja się pytam dlaczego ktoś nie lubi nie toleruje żydów, a tu zero konkretnej odpowiedzi…
Ja się ciągle zastanawiam tym co oni nam takiego zrobili, że tak wielu ich nienawidzi?
Niektórzy ich nawet nie tolerują, a nawet nie wiedzą czemu.. Niektórzy to wynoszą z domu, ale sami sobie nie zadadzą pytania typu co oni zrobili ?
Równie dobrze mógłbym powiedzieć, że muzułmanów nie toleruje bo ch*** podkładają bomby itd…
Ktoś mi powie jeszcze, że się w politykę mieszają… Co to za brednie? A jeśli nawet to co jest w tym złego? Inni mogą to czemu by i żydzi nie mogli ? Wiadomo, u nas w kraju jedni od drugich wyzywają się od żydów, ale to nie powód by w to wierzyć, to raz. A dwa, tak jak wcześniej napisałem, i co z tego ? Jeżeli ktoś ich nie toleruje to proszę, podajcie mi powód dlaczego. Nie chcę komentarzy typu “bo oni plugawią naszą rasę” tylko naprawdę jakieś konkrety, a skoro nie potrafisz ich podać to zweryfikuj swoje poglądy i upewnij się czy faktycznie masz coś do tych ludzi…

16 Responses to “Krótka rozmowa o tolerancji”

 1. Koval November 23, 2006 at 5:54 pm #

  dysonans. koleś udaje swoje poglądy. tak na prawde nie myśli w ten sposób. nie ma co się nim zajmować. taki mój osąd. dobrze wie, że to co mówi jest bulwersujące. sam tak czasem mówię dla jaj

 2. radmen November 23, 2006 at 5:54 pm #

  Oj pośmiać się z każdego można, ale mi chodzi o takie poważne rozmowy. A ta, która przeprowadziłem właśnie do takich należała..

 3. Koval November 23, 2006 at 5:54 pm #

  a z kim gadales [rozmawiałeś]?

 4. rzyjontko November 23, 2006 at 5:54 pm #

  Marek Edelman powiedział kiedyś, że we współczesnej Polsce to nie Żyd jest wrogiem, tylko wróg jest Żydem.

 5. Kamelia November 23, 2006 at 5:54 pm #

  Mnie kiedyś odpowiedziano, że nie można ich zaakceptować bo są cwani, niebezpieczni i blisko im do rządzenia światem (powiedziała mi to wówczas 57-mio letnia kobieta będąca matką i babcią mojego przyjaciela). No cóż, ja tam do Żydów nie mam nic, tratuję ich na równi z Polakami, czy obywatelami innych państw. Może ktoś to w końcu z sensem wyjaśni skąd na nienawiść do Żydów.

 6. radmen November 23, 2006 at 5:54 pm #

  @Koval: moja eks… :]

 7. parv November 23, 2006 at 5:54 pm #

  radmen, zacznij cytowac slowo w slowo co do Ciebie mowie… wybacz, ale w tym co napisales jest moze 0,1% prawdy…

 8. radmen November 23, 2006 at 5:54 pm #

  ja cytuje to co pamietam, slowo w slowo nie powiem. Pamietaj tylko, ze wlasnie tak ta rozmowa wygladala. A jesli nie tak jak opisalem, to wlasnie z takim skutkiem..

 9. parv November 23, 2006 at 5:54 pm #

  ja nie mowilam, ze ich jest wszedzie pelno… powiedzialam, ze sie wszedzie pchaja.

 10. radmen November 23, 2006 at 5:54 pm #

  tak.. masz racje, sorry zaraz poprawie

 11. parv November 23, 2006 at 5:54 pm #

  radmen, nie zycze sobie, zebys publikowal moje poglady, moje przekonania, moje wypowiedzi. Tymbardziej, ze fragmenty, ktore ‘cytujesz’ mijaja sie z prawda. Nie rob ze mnie rasistki i antysemitki.

 12. rzyjontko November 23, 2006 at 5:54 pm #

  Radmen: Twardy bądź! Baby to krótko trzeba trzymać ;]

 13. aardvaark November 23, 2006 at 5:54 pm #

  Dowcip z czasów peerelu:
  Mosze i Dawid rozmawiają sobie o swoich dzieciach. – Mosze, czym zajmuje się twój najstarszy syn? – O, panie Dawid, on się dobrze ustawił. On mieszka w Polsce, on tam jest ważny w partii, on buduje socjalizm. – No, pogratulować. A średni syn? Jak sobie radzi? – On też sobie radzi szwietnie, on mieszka w Związku Radzieckim i jest tam ważnym członkiem partii i buduje tam socjalizm. – No, pogratulować. A najmłodszy z waszych synów? – Oj, on sobie radzi najlepiej. On pięć lat temu zamieszkał w Izraelu! – No, pięknie, pięknie. I też tam buduje socjalizm? – Czyś pan się, panie Dawid, z głupim na głowy zamienił??? We własnym kraju???

 14. aardvaark November 23, 2006 at 5:54 pm #

  I jeszcze jeden (starszy):
  Mosze i Josełe postanowili się przechrzcić na rzymski katolicyzm. Zyski były oczywste: w sobotę zamiast szabasu – normalny dzień na zarabianie. Odbyli nauki u księdza, przygotowali się porządnie. Pierwszy, jako odważniejszy, postanowił przechrzcić się Mosze i potem opowiedzieć wszystko, by Josełe mógł się lepiej przygotować.
  Po chrzcie Mosze wychodzi z kościoła. Podbiega do niego Josełe i pyta gorączkując się: – I jak, Mosze, jak poszło? – Po pierwsze, to nie „Mosze”, tylko „Mieczysławie”. A po drugie, to odejdź ty Żydzie, coście naszego Pana Jezusa ukrzyżowali!

 15. radmen November 23, 2006 at 5:54 pm #

  parv, ja tylko staram sie rozwinac moja mysl. Nikt Ciebie nie zna, a prawda jest taka ze Ty cos masz do żydów, a mi jakoś nie potrafiłaś nawet powiedzieć co.
  Na swoim blogu też publikowałaś moje wypowiedzi, także wybacz. A co do cytatu, to go nie zmienie, ani nie usune, bo teraz jest taki jak miał być

 16. WTF November 23, 2006 at 5:54 pm #

  co to za gówno?????