Dalsze pytania…

Mam do Was 2 kolejne pytania, które mnie nurtują…
Primo (z dziedziny, którą nazwę ‘muzyka’ :P ) – znacie może jakieś zespoły, nazwy utworów w których występuje chór? Może to być dowolny gatunek muzyczny. Jeśli to ma być jakaś klasyka to coś w rodzaju “O fortuna”, bo preferuję te bardziej ‘mroczne’ kawałki. Wiem, że chór jest często w kawałkach Cradle Of Filth, Rhapsody, Nightwish (bardziej śpiew operowy, ale też to mi się podoba), Within-temptation itd.. Metal będzie mile widziany :) Przypomnę, jeśli chodzi o muzę, klasyczną (poważną?) to niech to będzie coś ‘mrocznego’ :P

Secondo – tym razem już typowo z IT :] Jest jakiś darmowy serwer (może mieć PHP, najlepiej bez reklam) pod który mógłbym podpiąć moją domenę ? DNSy dla domeny przekierowałem na: FreeDNS::SGH.

Z góry wielkie dzięki za pomoc.

6 Responses to “Dalsze pytania…”

 1. Zal December 7, 2006 at 4:06 pm #

  Co do pierwszego… Heh… Jeżeli jeszcze o tym nie wspomniałeś to polecam Therion’a ( i to właśnie np. O Fortuna ) tudzież Moonspell’a, aczkolwiek w przypadku tego drugiego może być trudniej o chor. A tak z ciekawości – słyszałeś cokolwiek Theriona? Właściwie każdy ich utwór ma jakieś wstawki typu chór i są to zazwyczaj niezwykle efektowne wstawki ;]

 2. radmen December 7, 2006 at 4:06 pm #

  Tak Theriona znam :) Z tego co mam i znam to mogę dodać Dragonlorda, Evanescence, Kamelot (ale taki nie ten tego :) ) i to chyba wszystko z tych mi znancyh :)

 3. Zal December 7, 2006 at 4:06 pm #

  A Rhapsody – nieco specyficzne ;] „Zabij smoka, zabij smoka, nalej mu do oka” ;D

 4. radmen December 7, 2006 at 4:06 pm #

  aj tam, wydziwiasz :)

 5. arnie December 7, 2006 at 4:06 pm #

  Chór w piosenkach – spróbuj Deathspell Omega „Carnal Malefactor”, ok 3 min 35s jest kilkuminutowy, niezły fragment chórów.
  Często też pojawiają się u Funeral Mist.
  Skoro metal mile widziany.. dwa wymienione zespoły to światowa ekstraklasa black metalu.

 6. radmen December 7, 2006 at 4:06 pm #

  no to dzisiaj sobie coś załatwię :)