Nintendo Wii ma problem :)

Nintendo zawsze zadziwiało. To była pierwsza firma, która stworzyła pada do swojej konsoli. Później przenośny Gameboy, Nintendo DS… Wszystkie miały w sobie coś niesamowitego.
Jedynie Gamecube’a mógłbym przyrównać do PSa lub XBoxa. Typowa konsola, której gry zadziwiają, lub i nie, swoją grafiką i niczym innym.

Teraz Sony wypuszcza swojego PS3, Microsoft swojego XBoxa, ale to są kolejne konsole z lepszy sprzętem na pokładzie, nic więcej! Natomiast Nintendo Wii to już kolejna nowość i coś czego wcześniej nie było. Aby grać posługujemy się żyroskopowym kontrolerem. Co to oznacza? Musimy nim machać w każdym kierunku aby pograć :)
W testach opaska kontrolera, która była przyczepiona do ręki wytrzymywała podczas gry. Niestety producenci nie spodziewali się, że gracze będą tak emocjonalnie machać tym “kwałkiem plastiku” :) Okazuje się, że opaska często im się urywa a efekty tego urwania to np. potłuczony kineskop od telewizora, lub inne rzeczy o które nadzieje się lecący kontroler :)
Powstała nawet specjalna strona na ten temat. Wii have a problem pokazuje różne zdjęcia i filmy z ‘wypadków’.
Gdy dzisiaj odwiedziłem tą witrynę zobaczyłem ofertę pewnego sex shopu, który chciał sprzedać kajdanki, które miały być przyczepione do kontrolera Wii zamiast opaski. Oczywiście te kajdanki mają zapewnić, że kontroler już nigdy więcej się nie urwie :)
Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us

4 Responses to “Nintendo Wii ma problem :)”

 1. Barry December 13, 2006 at 10:03 pm #

  A ja mam Wii, i pomny na tę stronę pouczam wszystkich grających, by zachowali umiar. A tak ogólnie to zabawa jest przednia.

 2. radmen December 13, 2006 at 10:03 pm #

  heh zazdroszczę Ci :)

 3. RioT December 13, 2006 at 10:03 pm #

  no Wii stosunkowo tanie w Polsce bo koło 1000 PLNów.

 4. Barry December 13, 2006 at 10:03 pm #

  Może w porównaniu do X360… Bo cena w bezpośrednim przeliczeniu na euro jest zawyżona.