Degradacja Jaruzelskiego

PiS znowu sobie powymyślał. Stan wojenny był zły, czyli ten co go wprowadził też jest zły. Ponieważ zrobił to Jaruzelski, należy zabrać mu tytuł generała..

Tak bardzo prosty wniosek, ale obawiam się, że ktoś z władzy znowu nie myśli…
Jaruzelski musiał dokonać wyboru. Albo zrobi w kraju “porządek” z opozycją, albo armia radziecka wkroczy. Rosjanie już pokazali na przykładzie Czechosłowacji do czego są zdolni. Gen. Jaruzelski musiał wybrać to “mniejsze zło”.
Nie chcę mówić, że stan wojenny był dobry. To było również zło, które przyniosło cierpienie wielu osobom. Jednakże dam sobie głowę uciąć, że gdyby Rosjanie wkroczyli do kraju to wtedy by nam pokazali jak się “załatwia” tego typu problemy..

Nie zdziwiłoby mnie gdyby PiS chciał coś poprzez degradację gen. Jaruzelskiego osiągnąć. Oficjalnie tu chodzi o pamięć ofiar itd, ale dla mnie to wszystko ma drugie dno. Podobnie jak z RM Kaczyński chce pokazać jakim jest zbawcą narodu polskiego… Inaczej mówiąc to jest kolejna okazja aby zdobyć poparcie..

Jeżeli gdzieś popełniłem błąd (mam na myśli jakieś fakty) to poprawcie mnie.

10 Responses to “Degradacja Jaruzelskiego”

 1. Fear December 14, 2006 at 8:02 pm #

  Generał Jarucwelski powiedział, że jeżeli mu obniżą emeryturę to on pójdzie na Dworzec Centralny :)
  Panie Generale! To zła decyzja! Tam wolą młodszych! ;)

 2. radmen December 14, 2006 at 8:02 pm #

  Ten facet już dość jest napiętnowany. Myślę, że można go zostawić w spokoju bo pewnie i tak nie pójdzie siedzieć, a ludzie już mają wyrobione o nim zdanie i nawet decyzja sądu tego nie zmieni… Ja bym mu dał spokój…

 3. w December 14, 2006 at 8:02 pm #

  Też nie mają się nad kim znęcać :/
  Stary, schorowany człowiek, który nawet jeśli się pomylił, to miał do tego prawo.
  Co z tego, że my teraz wiemy, że Rosjanie „raczej” by nie weszli. Wiemy to teraz, mądrzejsi o 25-letnią wiedzę na ten temat.

 4. radmen December 14, 2006 at 8:02 pm #

  w: nie weszliby 13 grudnia, ale to i tak było pewne gdyby Jaruzelski nic nie zrobił..

 5. daromar December 14, 2006 at 8:02 pm #

  co wiemy? nic nie wiemy.

 6. radmen December 14, 2006 at 8:02 pm #

  no w sumie masz rację… Rosja nie pokazała nam swoich archiwów…

 7. troiscouleurs December 14, 2006 at 8:02 pm #

  Nie wspomniałeś że nie tylko rosjanie uczestniczyli w praskiej wiośnie ale wojska wszystkich krajów układu warszawskiego. W pierwszych dniach stanu wojennego zagraniczna prasa pokazywała zdjęcia satelitarne kolumn wojskowych zmierzających do naszych granic żeby „nieść pomoc”. Zagrożenie było jak najbardziej realne. W okolicach naszego wybrzeża gromadziła się radziecka flota. Wg mnie nie ma podstaw żeby degradować gen. Jaruzelskiego. Bardzo inteligentny człowiek który odpowiada na stawiane mu zarzuty i nie boi się udziału w debatach publicznych, jest pomiatany jak szmata. Myślę że należy mu się święty spokój.

 8. radmen December 14, 2006 at 8:02 pm #

  heh faktycznie tak było :) Niestety moja wiedza z historii jest słaba, a właściwie to mam słabą pamięć…
  PiS gen. Jaruzelskiego napietnuje tak jak nikt inny. SLD go broni, to pewnie przy okazji też zostanie napiętnowane… Ech to jest właśnie polska polityka..

 9. snipe December 14, 2006 at 8:02 pm #

  z tego co wiem to armia radziecka stacjonowała w Polsce dużo, dużo wcześniej i niby to „że armia radziecka wkroczy” nie było niczym nowym bo oni fizycznie byli już od dawna

 10. troiscouleurs December 14, 2006 at 8:02 pm #

  snipe: ale niemców, czechosłowaków, węgrów i wielu innych u nas nie było. A co do rosjan którzy stacjonowali w polsce to byli jedynie namiastką sił jakimi dysponował nasz „starszy brat”. Mieszkam w mieście w którym rosjan bylo bardzo duzo, złośliwie nazywanym „mała moskwa”.