Oglądam sobie właśnie film na TVNie (Wróg u bram), a w czasie przerwy na reklamy skaczę między TVP 1 i TVP 2. Jeszcze tak pojebanych filmów jak te na tych stacjach w życiu nie widziałem…

TVP 1 – Maksymalne przyspieszenie

19 czerwca 1987 roku o godzinie 9:47 krążąca po orbicie Ziemia przecina ogon pyłowy komety Rhea-M. Śledzący zjawisko astronomowie wiedzą, że planeta pozostanie w nim przez najbliższy tydzień. Powoduje to, że m.in. mosty, samochody, samoloty, noże elektryczne, automaty z napojami i tostery zaczynają zabijać ludzi. Walka o życie trwa także w “Dixie Boy”, jednej z przydrożnych stacji benzynowych. Zaparkowane tam ciężarówki zyskują świadomość. Były więzień Bill Robinson pracujący w “Dixie Boy” próbuje ratować siebie i innych.

TVP 2 – Kosiarz umysłów

Naukowiec-informatyk, dr Lawrence Angelo, prowadzi badania nad rzeczywistością wirtualną. Rezygnuje jednak z pracy dla agencji rządowej i eksperymentów na szympansach, gdy szefostwo usiłuje przeforsować nowy projekt, polegający na zwiększeniu agresji u zwierząt. Naukowiec kontynuuje badania na własną rękę. Tym razem “królikiem doświadczalnym” staje się Jobe Smith, niedorozwinięty ogrodnik z sąsiedztwa, kosiarz trawników. Nowy eksperyment przynosi zdumiewające wyniki.

Oba filmy po prostu szok. W tym pierwszym facet przepycha się z ciężarówką, dzieciaka goni samochód z lodami… W tym drugim to faceta po całym mieszkaniu goniło coś w stylu niszczarko-kosiarki ^^
Przez te badziewia chce mi się teraz spać :/

2 Responses to “”

  1. deltinho December 17, 2006 at 1:17 am #

    :-) Pomyśleć, że ktoś to musi wymyślić, ktoś chce w tym zagrać, a najlepsze, że jeszcze ktoś ma ochotę wyłożyć pieniądze na takie produkcje.

  2. radmen December 17, 2006 at 1:17 am #

    w tym filmie na TVP2 grał sam Pierce Brosnan, ale to pewnie były dopiero jego początki :)