Chyba rezygnuję z informatyki na maturze

Okazało się, że w mojej szkole nie mogę mieć Linuksa. Oczywiście oferowałem nauczycielce, że mogę wszystko sam zrobić, ale się nie zgodziła, ponieważ 6 letnie komputery nadal są objęte jakimiś MEN-owskimi licencjami i niby nie mogą niczego zrobić…
Sprawdzałem zasady rekrutacji do ETI na PG i okazuje się, że informatyka w ogóle nie jest brana pod uwagę.

Gdyby ktoś się chciał spytać dlaczego nie Windows to nie udzielę jednoznacznej odpowiedzi.. Mam swoje widzimisie, chcę się sprawdzić na Linuksie. Nie mam ochoty na ponowną instalację systemu z Redmond. Nie mam najmniejszej ochoty na naukę Accessa. I co najważniejsze, u nas w szkole nie ma żadnego kompilatora C++! Mój kumpel poszedł dzisiaj coś kombinować, ciekawe czy mu się udało.
Kolejnym powodem jest pewnie kompletny brak chęci n-la do przygotowania nas do matury z tego przedmiotu. Rozumiem, że mało kto to zdaje, ale mimo wszystko nawet ta najmniejsza pomoc by się przydała. Niby mieliśmy mieć jakieś kółko, ale jak zwykle nic nie wypaliło…

Moja wiedza mimo wszystko ogranicza się do wiedzy bardziej praktycznej niż teoretycznej. Tak szczerze mówiąc nie potrafię operować częścią pojęć. Ja po prostu to robię, nie zastanawiam się jak czynność, którą wykonuję się nazywa. Kiedyś się nauczyłem i tak mi zostało. Teraz niestety uzupełnianie wiedzy z 3 lat LO zajęłoby mi sporo czasu. W takim wypadku chyba poświęcę ten czas na to, żeby z mamty jak najlepiej napisać i żeby podciągnąć mój angielski..

Heh.. to by było tyle, czas na decyzję mam do 20 XII …

4 Responses to “Chyba rezygnuję z informatyki na maturze”

 1. Biko December 18, 2006 at 5:53 pm #

  Matura z informatyki to głupota, nikt nigdzie jej nie honoruje i jest beznadziejnie wykonana. ;)

 2. radmen December 18, 2006 at 5:53 pm #

  Co do wykonania to faktycznie. Podobno niektóre uczelnie brały pod uwage jej wynik, ale to było w pojedynczych przypadkach..

 3. reod December 18, 2006 at 5:53 pm #

  Mistrzu jestem z tobą duchem, walcz!
  A co informatyki, to siędzę sobie zawsze na distro cdlinux.pl i psełdo-profesor nic nie mówi :p boi się

 4. radmen December 18, 2006 at 5:53 pm #

  reod: a z czym mam walczyć? :->