Reinstalacja systemu

No niestety dzisiaj to musiałem zrobić. Podczas instalacji pojawiła się masa problemów. Wprawdzie nigdy wcześniej nie miałem czegoś takiego, ale niestety dzisiaj wszystko musiało się pochrzanić…

Korzystając z okazji poprawiłem w końcu układ partycji na moim dysku. Poprzedni był po prostu beznadziejny… 3 partycje logiczne, 1 rozszerzona, a na niej partycja logiczna – SWAP. Tym razem jest tak jak właściwie być winno. 1 podstawowa, 1 rozszerzona, a na niej 1 SWAP i 1 /home :)

Niestety przez tą operację straciłem część muzy i sporo dzisiejszego czasu. Gdyby moje neo było szybsze to pewnie bym się uwinął zdecydowanie wcześniej… Samo ściąganie uaktualnień zajęło mi ~4 h….

O dziwo czuję się jakoś lepiej. Jeszcze pamiętam jak robiłem reinstali Windowsa i zawsze po tej operacji czułem się tak jakby mój komputer znowu żył pełnią życia i nie przycinał podczas włączania Notepada…
Jeśli chodzi o Linuksa to nigdy nie było tego typu problemu. Ale i tak się cieszę, bo przynajmniej pozbyłem się tych zbędnych programów, które poinstalowałem i już nie usunąłem :)

Plotka: ponoć Vista będzie miała, zaraz po instalacji, na pulpicie nową specjalną ikonkę “Reinstaluj” ^^

One Response to “Reinstalacja systemu”

  1. snufkin January 22, 2007 at 11:08 pm #

    @plotka, a nie powinno być „usuń wszystkie szerzące herezję OSy”? ;)