Zanim do mnie napiszesz

Ten wpis (notka) jest przeznaczona tylko i wyłącznie dla tych osób co nigdy wcześniej ze mną nie rozmawiały. To jest dla Was takie małe info… :)


Kultura

Lubię wiedzieć z kim rozmawiam, także miło by było z Twojej strony gdybyś się przedstawił. Z anonimami nie rozmawiam.
Warto się również przywitać i pożegnać. Taki miły gest nie zaszkodzi…
Nie zależy mi na sztywnej rozmowie zgodnej z zasadami Savoir Vivre’u. Wymagam jedynie odrobinkę kultury…

Statusy

Każdy komunikator (nawet gg) ma coś takiego jak “Status”. Jeśli mam ustawiony status, że jestem zajęty to tak właśnie jest. Jeśli ustawiam status “zaraz wracam” tzn, że zaraz wrócę itd… Najpierw zobacz, a potem pisz. Nie lubię, gdy ktoś mi przeszkadza kiedy jestem zajęty… Właśnie po to jest ten status

“Cze poklikash??”

Nie. Z nastoletnimi dziewczynkami nie “klikam”. W ogóle nie rozmawiam z osobami co przedstawiają tak niski poziom…

“To o czym pogadamy?”

Jeśli to Ty zacząłeś rozmowę to sam przedstaw jakieś tematy. Jestem zbyt mało kreatywny aby wymyślać tematy do rozmów z obcą mi osobą.

Pisz normalnie

Nie używaj jakiś głupich zapożyczeń z języka angielskiego typu: “Boshe”, “Shatan”, “poklikash”. Nie lubię również jak osoba, która jest mi obca nazwa mnie swoim “ziomkiem”…

Ortografia

Nie musisz pisać używając polskich znaków diakrytycznych. Jestem przyzwyczajony do tego, że ktoś ich nie używa, dlatego ich brak mi nie przeszkadza.
Przeszkadza mi natomiast popełnianie błędów ortograficznych w najprostszych wyrazach typu: “mugł”, “kturyh”. Miej na tyle szacunku do własnego języka i staraj się pisać poprawnie. Oczywiście każdemu zdarzają się literówki, lub jakieś ortografy. Takie pojedyncze “wybryki” w pełni toleruję, ale jak to się zaczyna powtarzać zaczynam się zastanawiać czy warto dalej rozmawiać.
Tłumaczenie, że jesteś dyslektykiem w ogóle Ciebie nie tłumaczy. Ja też nim jestem i mimo tego staram się nie popełniać większych błędów…

Łańcuszki

Spróbuj mi jakiś przesłać, a dostaniesz natychmiastowego bana. Nie toleruję tego typu ścierwa. Nie prześlę tego nikomu dalej nawet gdybym miał dzięki temu zostać panem świata i ludzkości.

Pomożesz?

Tak. Jestem skłonny pomóc. Ale najpierw odwiedź GOOGLE i tam poszukaj odpowiedzi na Twoje problemy. Jeśli już zdecydujesz się napisać to staraj się sformułować pytanie.

Odpisuję na maile

Możliwe, że Twój mail został uznany przez moją skrzynkę pocztową za spam. Napisz jeszcze raz. Ja zawsze odpisuję.

To by było na tyle. Jeśli coś sobie jeszcze przypomnę to dopiszę to do tej notki.

2 Responses to “Zanim do mnie napiszesz”

  1. pool631 January 28, 2007 at 12:07 pm #

    Cześć, pozwoliłem sobie zapożyczyć myśl z Twego bloga… O ile się nie gniewasz skopiowałem tekst „Zastrzegam sobie prawo do kasowania/modyfikowania komentarzy (jeśli uznam to za stosowne).”. Jeśli jednak Ci to przeszkadza proszę o informację, a tekst zostanie zmieniony. Po prostu idąc na łatwiznę biorę przykład ludzi godnych naśladowania…

  2. radmen January 28, 2007 at 12:07 pm #

    Luzik, mi to nie przeszkadza