dluznicy.net – nowy projekt – akcja

W Polsce dłużnicy nie posiadają zbyt wielu praw. Gdzieś w czeluściach polskiej polityki zalega pewna ustawa (złożona przez PiS), która może zdecydowanie ułatwić życie polskim dłużnikom.
Aktualnie nie mogę nic więcej powiedzieć. O wykonanie strony poprosiła mnie znajoma siostry, która sama jest dłużnikiem (miała firmę, ale jej dłużnicy ściągnęli ją na dno). Póki co dluznicy.net będą mieli na celu poinformowanie dłużników o tym, że takowa ustawa istnieje.

Po co to?
Właściwie póki co to celem serwisu będzie propaganda. Zależy nam głównie na tym, aby Ci ludzie mogli się jakoś zebrać i dogadać, bo dopiero większa ilość ludzi “przekona” w jakiś sposób polityków do wprowadzenia tej ustawy w życie.

Więcej informacji mniej więcej za 2 tyg. Myślę, że do tego czasu wszystko się załatwi i strona już będzie pod w/w domeną online :)

Gwoli ścisłości serwis jest offline

7 Responses to “dluznicy.net – nowy projekt – akcja”

 1. Koval February 16, 2007 at 6:52 pm #

  do mnie jak dzwoni windykacja mówię tekst „a skąd ma pan/pani ten nr? jest zastrzeżony. w dodatku ten numer mam od ponad pół roku i nie mam pojęcia o co chodzi”. zawsze działą

 2. radmen February 16, 2007 at 6:52 pm #

  no w Twoim wypadku tak :)
  Tylko nie wszyscy są na tyle „cfani” aby takie gadki wciskać, tym bardziej, że taka firma windykacyjna tak łatwo nie popuści..

 3. Koval February 16, 2007 at 6:52 pm #

  @radmen tak na prawde powiem ci ze takie firmy nie mają zbytnio dużego pola do popisu. ich działania są na granicy prawa, czesto je przekraczają. chociazby nagminne dzwonienie i dopominanie sie o kase – to jest nachodzenie – nielegalne. handel danymi osobowymi – też jest nielegalny. handel długami – też jest nielegalny. aby shandlować kogoś dług, to dłużnik musi się zgodzić na przejęcie. zastraszanie – też jest nielegalne. na pewno jeszcze inne by sie rzeczy znalazło.

 4. radmen February 16, 2007 at 6:52 pm #

  No widzisz, a jednak ci dłużnicy mają problemy… Póki co cel serwisu bedzie prosty, jeśli będzie jakieś zainteresowanie nim, to być może jak się dogadam z tą panią to poszerzymy jego działalność o np. różne informacje (chociażby to co wcześniej powiedziałeś)

 5. Polinik February 16, 2007 at 6:52 pm #

  A może niech dłużnicy spłacają swoje długi? Wtedy nie będzie problemów z firmami windykacyjnymi. :P

 6. radmen February 16, 2007 at 6:52 pm #

  Polinik: a jak mają spłacać jeśli sami nie mają pieniędzy, a ich dłużnicy im nie spłacają długu? Tutaj jest niestety pewne błędne koło

 7. blog radmena February 16, 2007 at 6:52 pm #

  dluznicy.net – start!

  Póki co witryna dluznicy.net może wyglądać nieco skromnie… Tak jak pisałem wcześniej, celem tej strony jest poinformowanie ludzi o tym, że istnieje ustawa, która może pomóc dłużnikom…
  Myślę, że witrynę można uznać za otwartą. [...]