Behemoth

Dzisiaj przeznaczyłem sobie chwilkę czasu na posłuchanie Behemotha. Właściwie po raz pierwszy mam styczność z tym zespołem i muszę przyznać, że podobnie jak Vader nie przypadł mi do gustu.

Generalnie brakuje mi tam jakiejś melodyczności, brakuje mi jakiś bardziej zrozumiałych słów. W porównaniu do Cradle Of Filth brakuje mi chóru. Wiem że kredki nie mają w każdym swoim kawałku chór, ale bardzo mi tego brakuje. Tak jak wspomniałem wcześniej nie ma tej melodyczności. Cradle jakoś łączy to ostre granie i tą melodyczność co sprawia, że czuje się jakąś przeciwną “aurę” :)

Nie jestem żadnym znawcą, to jest właściwie tylko takie moje odczucie co do Behemotha :)
Dzisiaj zajrzałem sobie na mój profil last.fm. Byłem fajnie zdziwiony, patrzę na “Ostatnio słuchane” : Behemoth, RZA (gdyby ktoś nie wiedział to taki raper). Patrzę na “wykonawcy tygodnia”, a tam RZA, SOAD, Juno Reactor, (…) Cradle Of Filth… Różne zespoły, różne gatunki, właściwie nie mają nic ze sobą wspólnego :)

7 Responses to “Behemoth”

 1. seban February 18, 2007 at 10:16 pm #

  COF, Behemoth i Vader to trzy różne kapele i grają trzy różne nurty muzyczne. Kredki lubią klawiszowe melodyjki. Dawno ich niesłuchałem, bardzo lubię płytę Midian i utworek ,,Her Ghost in the Fog” – dobre. Vader i Behemoth nastawiaja się na szybkość grania. Nie wiem jaką płytę Vadera i Behemotha słuchałeś. Vader kiedyś grał bardzo szybko – Litany, krótkie, szybkie, masakra. Behemoth jeśli słuchałeś płytę Demigod to faktycznie nie mogłeś specjalnie wiele tekstu zorozumieć. Na Zos Kia Cultus ich brzmienie układało się czasem w jakieś melodie. Behemoth ma bardzo ciężkie brzmienie gitar. Dużo bardziej podobają mi się wokale z Vadera niż Behemotha, ale obie kapele to trochę inny klimacik. Aż sobie coś puszczę! A jak! Trzeba trochę czarnej ekstremy ;-)

 2. radmen February 18, 2007 at 10:16 pm #

  Tak się składa, że mam aż 10 płyt Behemotha (nie jestem pewien, ale to chyba cała dyskografia :-) )
  Jeśli chodzi o szybkość grania to mi jednak coś bardziej w stylu Children Of Bodom odpowiada, ale właściwie to taki lajcik jest :-]

 3. seban February 18, 2007 at 10:16 pm #

  No ja kiedyś miałem wszystko Behemotha, Vadera i COF, ale czas mija i płytki się niszczą ;-) Jak lubisz takie symfoniczne metalowe kapele to spróbuj Dimmu Borgir. Nagrywali nawet z pełną orkiestrą. Mnie osobiście podobają się bardziej niż COF.

 4. radmen February 18, 2007 at 10:16 pm #

  Oj teraz będę musiał to ściągnąć, a chciałem się ograniczyć z powodu obław policji :-]

 5. seban February 18, 2007 at 10:16 pm #

  Jak staną pod twoimi drzwiami to puścisz im Behemotha, usłyszą wokal i uciekną. ;-)

 6. radmen February 18, 2007 at 10:16 pm #

  Hehe może i tak :]

 7. radmen February 18, 2007 at 10:16 pm #

  Ściągnąłem sobie 2 płytki Dimmu Borgir i muszę przyznać, że chcę więcej!

  Wprawdzie coś wokalu nie było słyszeć najlepiej, ale i tak mi się spodobało! :)