Joggerowy chat – propozycja

Już od pewnego czasu przewija się ten problem. Ponoć już są prace nad tym wynalazkiem.
Ja wymyśliłem coś w rodzaju “alternatywy”. Nieoficjalny chat, który został stworzony, mija się z celem…

Jak wszyscy wiemy Jogger jest piękny głównie ze względu na to jak sprawnie jego bot wykorzystuje jabbera do różnych powiadomień. Idąc tym tropem pomyślałem sobie “czemu do tego chata nie wykorzystać jabbera?”.
Można korzystać z opcji konferencji, ale nie każdy klient (a czasami nawet serwer) nie ma takowej opcji także ta opcja już odpada. Ale gdyby zrobić to jakoś inaczej… I tutaj zaczyna się mój pomysł.

Jeśli chcesz dołączyć się do joggerowego chata to po prostu rozpoczynasz rozmowę z pojedynczym JID’em – specjalnym botem. Logujesz się i normalnie “piszesz” z tym botem. Jeśli są zalogowani inni użytkownicy to oni otrzymają tą wiadomość i będą mogli na nią odpowiedzieć. Co Wy na coś takiego?

I teraz może Was zaskoczę. Przy rytmach muzyki z Jamendo skleciłem już skrypt w PHP, który mógłby być takim pierwowzorem tego chata. Jeśli jesteś zainteresowany to oto lista kroków jakie musisz wykonać:
1. rozpocznij rozmowę z [email protected]
2. wpisz /join

Ot wszystko! Cała filozofia. Możesz jeszcze posłużyć się poleceniem /n aby zobaczyć kto już się zalogował.
Pamiętaj, że jeśli postanowisz skończyć rozmowę to wpisz koniecznie /quit bo inaczej nadal będziesz otrzymywać wiadomości.

Jeśli chcesz to możesz wysłać Ediemu prośbę o autoryzację, będziesz wtedy wiedzieć kiedy jest online (czyli kiedy może toczyć się jakaś dyskuja), on Ci jej na pewno udzieli :)

UWAGA! Edi aktualnie jest online, skrypt jest odpalony na moim localu, ale myślę, że parametry mojego łącza pozwolą na w miarę normalną rozmowę. Przez jakiś czas mój komputer będzie jeszcze włączony także jak chcesz to możesz sobie sprawdzić/ocenić/wyrazić opinię o takiej formie chata dla Joggera :)

UPDATE
Jiobel zasugerował, że chat jednak mógłby się opierać na konferencji jabberowej. Ci, którzy by nie mogli z takowej korzystać wchodzili by na jakąś wersję WWW tej konferencji, która byłaby połączona z konferencją jabberową poprzez jakiegoś bota, co by w obie strony przesyłał dane.

Tak właściwie to i tak pozostaje nam czekać na to co Sparrow wymyśli (no chyba, że chata robi Riddle).

UPDATE2 D4rky postanowił pomóc i zobowiązał się do zoptymalizowania kodu PHP ;-]

4 Responses to “Joggerowy chat – propozycja”

 1. D4rky February 24, 2007 at 11:37 pm #

  Może nie tyle zoptymalizowałem (na chwilę obecną ofc ;) ) co przepisałem część, poprawiłem parę bugów i zmieniłem kompletnie system „znaczników” :P
  Zamiast tych IRCowych, macie teraz Joggerowe. Aby dołączyć piszemy <CHAT_JOIN/> albo <CHAT_JOIN>moja ksywka</CHAT_JOIN>

  [email protected] , zapraszam do testów. Gdyby się wywalił przez noc, sorry. Puściłem w pętlę w bashu, ale nie obiecuję, że komp wytrzyma. Have fun!

 2. rash February 24, 2007 at 11:37 pm #

  #jogger @ IRCnet ;->

  Ewentualnie [email protected] ;-P

 3. Koval February 24, 2007 at 11:37 pm #

  atol bodaj mi kiedyś zapodał taki motyw jak konferencja na JID [email protected]

  wchodzisz i po protstu piszesz. logi zostają bodaj

 4. Koval February 24, 2007 at 11:37 pm #

  btw. link do konferencji albo od atola albo od arina dostalem. teraz nei pamietam w sumie