About me

radmenW Sieci znany jako radmen, dla kumpli też radmen, dla innych Radek. Nazwiska nie podam, właściwie jest ogólnodostępne, ale myślę, że nie chcesz go znać.

Mieszkam na wsi. Chmielno właściwie nie jest kolejną Po-PGRowską pipidówką. Mam przyjemność patrzeć jak się ładnie rozwija. Od bardzo dawna Chmielno jest miejscowością typowo turystyczną. Każdego lata mamy masy turystów, wielu z nich wraca do nas. Obawiam się, że niedługo ta mała spokojna wioska zacznie się rozrastać… Ale nie o tym..

Kim jestem? Nie mogę powiedzieć, że jestem przeciętniakiem pomimo, że nie wyróżniam się niczym od reszty. Żyję, postępuję wg. moich zasad. często nie rozumianych przez innych. Do większości ludzi podchodzę z dystansem, ale nie z ignorancją. Nie kłamię (przynajmniej nie w realnym świecie), zawsze jestem szczery, ale nie zawsze mówię wszystko co powinienem. Ci co nie zasługują na pewne rzeczy po prostu się nie dowiedzą. Prosta filozofia – dystans. Jest pewne malutkie grono ludzi, którzy mnie znają, niech tak lepiej pozostanie.

Mówią ponoć, że po rodzaju słuchanej muzyki poznaje się człowieka. Jeżeli tak jest to ja pozostanę enigmą. Dawniej techno maniak. Później gatunek zwany często Gothic Rockiem (Nightwish) zmienił moje podejście jeśli chodzi o muzykę. W zależności od moich humorów potrafię słuchać wszystkiego. Aby wyładować wszelkie emocje słucham czegoś ciężkiego. Zazwyczaj to są zespoły przez wielu nazywane “satanistycznymi”. Nie obchodzi mnie to. Dla mnie najlepsze w metalu jest to, że to nie jest ta sama monotonia jaką niesie Techno, lub Hip-Hop. Poza metalem nadal czasami lubię posłuchać Techna, ale stare kawałki pozostają dla mnie dobre. Nowych nawet nie mam (i nie zamierzam mieć). Po odkryciu serwisu Jamendo zacząłem ściągać muzykę z tagiem “Ambient”. Idealna, jeśli chcę się uspokoić, skupić na czymś. Często zdarza się, że jednego dnia słucham czegoś ciężkiego, aby po chwili odpalić sobie zupełnie inny typ muzyki (chociażby rap, ale nie polski).
Zespołem, który zajmuje szczególną pozycję jest SOAD. Ta pozycja pewnie jest z powodu muzyki jakiej grają, a właściwie tekstów ich kawałków. Naprawdę mają dla mnie spore znaczenie.

Zacięcie do komputerów mam od dzieciaka. Właściwie nic, poza obsługą komputera, nie idzie mi tak dobrze. Aktualnym systemem operacyjnym, na którym siedzę jest Linux. Dlaczego? Bo to jest alternatywa od monopolisty – Microsoftu. Mam wybór i to mi odpowiada.

Skąd pomysł na bloga? To jest całkiem ciekawe pytanie. Zawsze byłem przeciwny blogom. Internetowe zwierzanie to nie było coś w moim stylu. Przed tym Joggerem miałem 2 inne blogi, które skasowałem tydzień po ich stworzeniu. Co przeważyło w Joggerze? To, że mogę się podzielić moją wiedzą. Ludzie są na poziomie także mogę oczekiwać normalnych komentarzy. Wyrażenie swojej opinii na pewne kwestie jest łatwiejsze, można dyskutować na jej temat. Jogger uczy mnie sposobu myślenia innych. Bycia otwartym na każdy inny sposób myślenia od mojego. Sprawia, że rozumienie mi innych przychodzi z większą łatwością. Może właśnie dlatego Jogger wygrał. Społeczność tworzona przez niego jest zdecydowanie lepsza od tych wszystkich tworzonych przez serwisy typu blog.pl, blox.pl itd. Gdybym postawił samodzielnego bloga (typu WordPress) to pewnie pozostałbym niezauważony, a moja chęć podzielenia się odrobinką wiedzy poszłaby na marne.

Aby być w stanie zrozumieć nasz świat i nasze życie takim jakie ono jest, trzeba mieć oczy otwarte na więcej niż jeden typ filozofii, która jest dla ciebie pokarmem.

Serj Tankian

To właściwie jest tyle jeśli chodzi o mnie. Jak coś mi się przypomni będę to dopisywać, póki co to wszystko

Related topics:

5 Responses to “About me”

 1. cimlik February 25, 2007 at 11:28 am #

  Miło mi poznać.

 2. radmen February 25, 2007 at 11:28 am #

  Mi również :p

 3. ewela February 25, 2007 at 11:28 am #

  ładny opis naszej kochanej miejscowości… miejsca, którego kiedyś miałam dosyć, a teraz tęsknię za nią… ale to pewnie dlatego, że jestem tak daleko… :)

 4. pagenoare February 25, 2007 at 11:28 am #

  Siemka! :)

 5. heliar February 25, 2007 at 11:28 am #

  też radek jestem;)