[pytanie] – co dobrego zrobił PiS?

Już nie raz słyszałem ogrom słów krytyki. Teraz chcę usłyszeć, od zwolenników co dobrego uczynił PiS. Nie pytam się o teletubisie, oraz nową definicję tolerancji. Mam na myśli co NAPRAWDĘ dobrego stworzył PiS, o ile coś takiego stworzył…

20 Responses to “[pytanie] – co dobrego zrobił PiS?”

 1. Cthulhu May 27, 2007 at 10:09 pm #

  Hm, ruszył lustrację do przodu (jak ruszył tak ruszył ale nie myli się tylko ten kto..). O, wiem – stworzył dogodne warunki by ludzie mający coś na sumieniu strzelali sobie w klatę. No ale dla każdego co innego jest dobre.
  Nie żebym był jakimś tam zwolennikiem.

 2. . May 27, 2007 at 10:09 pm #

  calkiem subiektywnie. nie jestem jakims specjalnym zwolennikiem zadnej partii, ale w ostatnim czasie to co robi opozycjia jest porazajace, mowia ze pis to zlo, ze lamia prawo, a sami tylko pluc potrafia. co do pisu, to podoba mi sie ich polityka zagraniczna. dosc juz tego zebysmy lizali po stopach wszystkich i zbierali okruszki do czego namawia po, sld. pis rzadzi twarda reka i pokazala to miedzy innymi fotyga ktora opozycja chciala twardo zdymisjonowac bo psuje stosunki z rosja, a ostatnio ichniejszy premier sie wypowiedzial ze tylko dzieki jej walce i twardemu zdaniu zniesli embargo na mieso, weto w uni przeciw rosji tez mi sie podoba, podoba mi sie modyfikacja prawa w zakresie kodeksu karnego itp. wiadomo ze maja tez niepowodzenia ale to mialem napisac o pozytywnych stronach. pozdraiwiam

 3. D4rky May 27, 2007 at 10:09 pm #

  umm, pierwszy lepszy przyklad: solidaryzacja Europy? do tej pory wszyscy patrzyli tylko przez pryzmat wlasnych interesow, a teraz wreszcie sie zjednoczyli i razem z Polska sa przeciwko Rosji.
  tak jak poprzednio Wielkiej Osmiornicy umieli tylko tylek lizac, tak teraz wreszcie oficjalnie powiedzieli DOSC.

  to duza zasluga Polski, i zadne pieprzenie maniakalnych lewacko-komunistycznych popieprzencow mojego zdania w tej kwestii nie zmieni ;)

 4. radmen May 27, 2007 at 10:09 pm #

  Fotyga w ogóle nie jest obeznana z tym co sie dzieje na świecie. Dała dajny przykład z flagami w ambasadzie… Poza tym jak nie Rosji to nadal liżemy dupska USA i to akurat jest OBOJĘTNE od partii, która aktualnie rządzi.

  D4rky: UE jest z Polską bo za bardzo nie ma innego wyjścia. Niemcy już pokazali jak solidarni są (choćby) z Polską… Fotyga przyczyniła się od pogorszenia stostunków z Niemcami, a z Rosją też nie jest najlepiej. Robimy sobie wrogów po obu stronach naszych granic, chociaż w tym wypadku Rosja IMHO może stanowić większe zagrożenie..

 5. Nami May 27, 2007 at 10:09 pm #

  Ostatnio zadałam to samo pytanie koledze, który głosował na PiS i swego czasu był wielkim ich zwolennikiem.

  Nie umiał mi na nie odpowiedzieć.

 6. D4rky May 27, 2007 at 10:09 pm #

  radmen – a na kogo twoim zdaniem mamy liczyć ? na zbiurokratyzowaną do granic możliwości UE? jakichś sojuszników trzeba mieć, chyba, że jesteś zwolennikiem odcięcia się i zaminowania granic, wtedy powodzenia.
  Z Polską JEST wyjście, cokolwiek by ci teraz media nie wmawiały. O ile wcześniej traktowano nas jak „niepokorne dziecko, któremu trzeba dać klapsa”, tak teraz jesteśmy partnerem, który jest najnormalniej w świecie dyskryminowany przez partnera handlowego. Zmiana podejścia do sprawy robi WIELE.
  Poza tym, kto ci powiedział, że stosunki z Niemcami nam się pogarszają? Czy przypadkiem Merkel nie rozmawiała z Kaczyńskim? Czy nie mamy wielu wspólnych celów w których się wspieramy? Mniej GW i mediów od niej ściągających a więcej zdrowego rozsądku. Poczytaj sobie choćby Dziennik, który raczej nie jest zdecydowanie propisowski, wiele razy miał coś do tej partii, a jednak jest zdecydowanie bardziej obiektywny, właśnie choćby w sprawach Polski na arenie międzynarodowej. To, że nam obcokrajowcy robią zły wizerunek to raczej nic dziwnego, skoro ludzie, którym nie pasuje silna Polska mają dużo pieniędzy i znajomości. Przestudiuj lekcje historii, jeśli uważasz, że jestem bredzącym o rzekomym układzie prawicowym oszołomem – już wcześniej nas różne kraje i różne siły podgryzały. Teraz tak samo udają naszych przyjaciół i uśmiechają się, a równocześnie powoli wbijają nam nóż w plecy (vide Rosja, która kiedyś była przecież „przyjacielem Polski” i mówię tu o czasach bardziej historycznych niż PRL)
  Nami – bez obrazy, ale albo miałaś doczynienia z idiotą/ człowiekiem, nie mającym pojęcia co się dzieje, albo nieco „przestawiasz” fakty (w sensie on ci mówił a ty negowałaś)

 7. D4rky May 27, 2007 at 10:09 pm #

  Aha, i disclaimer: mimo iż moje poglądy są raczej prawicowe niż lewe, jestem raczej zwolennikiem zdrowego rozsądku niż tej czy tamtej partii. PiS raczej nie jest spełnieniem moich marzeń, ale na pewno jest lepsza niż PO, które kompletnie nie ma o niczym pojęcia (jedynego normalnego człowieka odsunęli od partii tak daleko jak się dało)

 8. Fear May 27, 2007 at 10:09 pm #

  Przede wszystkim walka z mafią paliwową itp., rozliczanie się z PRL. Ważne też było rozwiązanie WSI, które stało się organizacją mafijną. I za Wildsteina TVP była obiektywna, i znacznie lepszy był jej poziom; niestety Wildstein już nie jest szefem TVP.

 9. Dizzer May 27, 2007 at 10:09 pm #

  @Fear – Wildstein juz nie jest w TVP bo za jego rzadow byla zbyt obiektywna XD

 10. radmen May 27, 2007 at 10:09 pm #

  D4: lekcje histori? Ja z historii pamiętam to, że większość naszych „wielkich” sojuszników robiła nas po prostu w chuja. Tyle akurat pamiętam, a my polacy zamiast się czegoś nauczyć, nadal często brniemy w bagno naszej własnej historii i ją powtarzamy…
  Likwidacja WSI mi zwisa, ale do ciężkiej cholery z tym raportem to Macierewicz przesadził co nie? IMHO naraził kraj na spore zagrożenie, choćby ze względu na to, że ujawnił część nazwisk osób, które cały czas pracują dla wywiadu…
  BTW, D4: a czy Ty myślisz, że ja tylko GW czytam? Dziennik też czytam, przeglądam kilka różnych źródeł także nie wmawiaj mi, że wszystko z GW mam..
  Stosunki z Niemcami dawniej się pogarszały, teraz już może sprawa się ustabilizowała. To, że pani Merkel miała wizytę z panem K. to nie oznacza od razu, że są gorącymi przyjaciółmi. To jest polityka. Nawet napuszony Kaczyński, obrażonemu Tuskowi podał rękę jako „gest” przyjaźni..

 11. D4rky May 27, 2007 at 10:09 pm #

  radmen – niem am ochoty na politycznego flejma, ale i tak odpowiem:
  1) To fakt, że nas często lubili wydymać, ale też nie zawsze. Mieliśmy dawno temu kilka niezłych sojuszy, niestety to już historia, ale nadal nie możemy się po prostu izolować. O ile sojusz z Wielką Ośmiornicą nie wchodzi w grę, bo oni chcą nas po prostu wchłonąć, o tyle sojusz z USA ma pewne podstawy, bo to nadal jedna z większych światowych potęg, a i my się tępo nie zgadzamy na wszystko o co poproszą. Nie zapominaj, że to właśnie GW najgłośniej krzyczała, że jesteśmy totalnie przez Busha olewani, co prawdą nie było
  2) Może i przesadził, ale pierdolenie, że „naraził kraj na spore zagrożenie” to słowa… czyje? Gazety Wyborczej! No i oczywiście dawnych lewaków, bo np taki Wałęsa o raporcie wypowiedział się na tyle krótko po jego wydaniu, że za cholerę nie zdążyłby go przeczytać. Po prostu kryją swoje dupska, ot co.
  3) Nie wmawiam ci, że czytasz tylko GW, ale gazety podchwytują od siebie tematy. Często to, co napisze jedna osoba, potem powtarza kilka bez weryfikacji, przez co tworzą się mity i niepełne fakty dotyczące ogólnej sytuacji.
  4) Stosunki z Niemcami DAWNIEJ się pogarszały. Po prostu zmiana polityki rządu z włazidupstwa na ochronę interesów, zawsze niesie za sobą parę konsekwencji, nawet jeśli grozi to chwilowymi niesnaskami z sąsiadami. Po prostu nie prosimy, a żądamy, co nie wszystkim się podoba.

  Z mojej strony koniec, nie chce mi się już więcej drążyć tematu ;) Co chciałem, powiedziałem, co dyplomatycznie przemilczałem to moje.

 12. radmen May 27, 2007 at 10:09 pm #

  Cholera mimo wszystko nie dostrzegam plusów PiSu,… Dla mnie raport Macierewicza jest pewnym źródłem cennych informacji dla innych krajów (wywiadów), mimo tego, że WSI zostało zniszczone..
  IMHO USA nadal nas zlewa. Może nie aż tak dosłownie, ale Bush nie kwapi się na nasze żądania, a i tak Ciągle nas nazywa friendami.. W tym wypadku to jedynie czas pokaże także siedzę cicho..

 13. D4rky May 27, 2007 at 10:09 pm #

  Plusy PiSu :
  + wygrali wybory
  + wyciągają pijawki z systemu
  + dobierają się do dupy ludziom, którzy za PRLu się nieźle dorobili iteraz nie chcą oddać co ukradli
  + zabrali się za lustrację (18 lat po upadku komuny, ktoś się za to zabrał. czy nie widzicei związku?!)
  + zaczynają politykę „my chcemy” zamiast „pokornie błagamy”
  + nie dają sobie w kaszę dmuchać (vide embargo na mięso, Tusk by to zlał żeby Matka Rosja nie pociągnęła za smycz)

  Mają swoje wady, ale też mają parę zalet. Dla mnie się to w miarę wyrównuje.

 14. radmen May 27, 2007 at 10:09 pm #

  Dla mnie lustracja to już czyste zło. Cholera szczerze mnie wkurwiają polityczne zakrywki PiSu typu: „on jest agentem”. Opozycja robi to samo, a społeczeństwo się nakręca i jeszcze chętniej szuka u sąsiada SBka… Dla mnie lepiej jest upublicznić akta dla wszystkich, albo je po prostu zniszczyc. Drążenie i wyciąganie (często) fałszywych zdarzeń, zarówno dla rządzących i opozycji, jest po prostu bzdurą. Dzięki tej lustacji nie wiele się posuwa do przodu i to mnei wpienia..
  Czy ciągłe wyciąganie brudów jest dobre… IMHO nie, szkoda czasu i życia na to. Lepiej by się zajęli na poważnie państwem, a nie sądzeniem ludzi, którzy już są w podeszłym wieku…
  Poza tym ciężko nazwać balansem, skoro może i stosunki zagraniczne się zmieniają, a administracja wewnątrz kraju wariuje. Co chwila jakaś zmiana. Giertych pokazuje jak fajnie z maturami się wycwanił, a potem wszystko wraca do stanu poprzedniego. Nagonka na homoseksualistów też nie jest dobra.
  Poza tym coraz częściej dochodzę do przekonania, że państwo dąrzy do bycia krajem pseudo-religijnym o spaczonym pojęciu o wierze chrześcijańskiej..

 15. D4rky May 27, 2007 at 10:09 pm #

  Nie mowie, ze aktualny sposob lustracji mi sie podoba, ale lepsze to niz udawanie ze nikt nigdy nic. Tez uwazam, ze trzebaby je upublicznic. Co do kraju – jacy ludzie taka władza, nic nie poradzisz na to, że jest tu tylu ‘chrześcijan’

 16. radmen May 27, 2007 at 10:09 pm #

  Dla mnie to jest zwykła ściema. Z resztą to co Kaczory chcą zrobić to nie jest wizja państwa chrześcijańskiego, bo w nim nie powinno być nawet myśli o przywróceniu kary śmierci… Niestety jak dla mnie to już jest spaczona mentalność wielu „chrześcijan” polskich..

 17. aliceq May 27, 2007 at 10:09 pm #

  hmm co zrobil dobrego?
  dal duzej ilosci ludzi motywacje i prace..
  motywacje do sprobowania nowosci i prace.. za granica ;)
  poza tym? hmm najsmieszniejszy kabaret polityczny swiata kazdego dnia na zywo ;)

  a na serio? chyba toto z pijanymi kierowcami i konfiskata auta. Choc duzo madrzej byloby zrobic to na zasadzie – zarabiasz 800zl? kara 8tys zl. Zarabiasz 4tys zl? kara 40tys sl :)

 18. jac May 27, 2007 at 10:09 pm #

  nic rąbie w dupe naród aż wiury lecą normalna zasłona dymna jak w przypadku innych . dbają tylko o koryto bliźniaków a wszystkich i święte symbole olewają . nkwd też usówało pijawki zsystemu .wykształcili się za darmo a teraz idź na studia zobaczysz jak to jest . w dupie mam lustracje bo w większości to staży ludzie [a co jak znowu naród zmieni światopogląd]. czasem pokorne ciele dwie matki ssie niejest to mus . polityka międzynarodowa to dmuchanie w badyl w wykonaniu pis-u a nie logika sami sobie zaprzeczają

 19. kmicic May 27, 2007 at 10:09 pm #

  D4rky zapomniał dodać, że pomimo pewnych błedów był to zdecydowanie nalepszy rząd III RP. To wazeliniarstwo zagraniczne PO i w ogóle wszystkie pociągnięcia PO po wyborach w 2007, są szkodliwe dla Polski. To czy ktoś się utożsamia z tym państwem to już inna sprawa, ale jeśli ktoś naprawdę chce dobra Polski przez popieranie PO to znaczy, że jest zdrowo cięty na umyśle. Pozdrawiam.

 20. radmen May 27, 2007 at 10:09 pm #

  Hmm a ja nie jestem zdania, że rządy PiSu były dobre. Podobnie z resztą myślę teraz w stosunku do PO, ale nie wiem czy to nie jest efekt blokowania większości pomysłów ze strony opozycji.