Omfg Jankowski na dużym ekranie.. Coś jeszcze?

Jednym z pomysłów prezesa jest wyprodukowanie filmu biograficznego o ks. Jankowskim. – Chcemy, aby Mel Gibson wyreżyserował film o prałacie – mówi Olchowik. Jak dodaje, amerykański gwiazdor bardzo mocno urzekł legendarnego proboszcza kościoła Świętej Brygidy w Gdańsku obrazem męki Chrystusa w “Pasji”.

- Na razie rozmowy są na wstępnym etapie, ale mamy nadzieję, że Gibson zgodzi się na naszą propozycję – zaznacza Olchowik. Produkcja filmu będzie kosztowała nawet kilkanaście milionów złotych. Władze instytutu nie martwią się jednak, bowiem już dziś prowadzą rozmowy w tej sprawie z czołowymi polskimi firmami, m.in. Prokomem Ryszarda Krauzego. – Staramy się również sami znaleźć pieniądze na projekt – mówi Olchowik.

TVN24

Jeszcze trochę i przestanę czytać jakichkolwiek wiadomości. Co wspaniałego jest w Jankowskim, że aż Mel Gibson ma kręcić film o nim?

Poza tym jestem ciekaw, czy perfumy tego “pana” będą miały jakieś wzięcie… Pewnie moherki wykupią wszystko zanim pojawi się w sklepach..

6 Responses to “Omfg Jankowski na dużym ekranie.. Coś jeszcze?”

 1. D4rky July 3, 2007 at 9:43 am #

  ja tam sie nie moge doczekac na SBkow tlukacych biednego pralata do nieprzytomnosci po plecach drewnianymi dzidami (patrz -> Apocalypto, Pasja)

 2. radmen July 3, 2007 at 9:43 am #

  szatani pewnie i go się nie imają ;]

 3. D4rky July 3, 2007 at 9:43 am #

  Czekam na scenę kuszenia przez łysego kolesia w szmatach. Na nasze realia może to być dres Adidasa :P

 4. radmen July 3, 2007 at 9:43 am #

  Nah sklep monopolowy i nowa wystawa trunków [;

 5. mrto July 3, 2007 at 9:43 am #

  Ja myślę że Gibson bardziej urzekł prałata swoją sławną wypowiedzią o żydach.