Orange mix = ŻAL

Niestety muszę to powiedzieć. Jestem okrutnie zawiedziony tą ofertą sieci Orange. Dawniej byłem święcie przekonany, że ta sieć jest dobra, a jej oferta opłacalna. Niestety myliłem się, a skutki tej pomyłki będę musiał jeszcze znosić przez ponad rok…

Najbardziej wkurzają mnie opłaty za SMS. Wewnątrz sieci płacę 20gr, co jest ogromnym wydatkiem, jeśli dziennie tych SMSów wysyła kilkanaście. Oczywiście jest pakiet 500 SMSów, który kosztuje 5zł, ale żeby go mieć muszę dokupić kartę zdrapkę. Dlaczego? Bo te pieniądze, które mam z abonamentu nie mogą być wykorzystane na jakiekolwiek pakiety.

Pomijając ten fakt, Orange nie jest na tyle uprzejme, żeby poinformować o tym, że pakiet jest na wyczerpaniu. Już kilka razy zdarzyło mi się, że wydałem wszystkie pieniądze na koncie będąc przekonany, że mam cały czas pakiet.

Teraz jak na złość, czekam już ponad kilka godzin na to, żeby kolejny pakiet SMSów był aktywny. Zawsze mówią, że przyjdzie SMS z potwierdzeniem, ale nigdy tak nie było. Poprzez www kupowałem ten pakiet i już był. Dzisiaj myślałem, że też tak będzie a tutaj się okazuje, że jeszcze pakietu nie mam i znowu, prawie, całą kasę wydałem…

Szkoda, że ta sieć tak się zeszmaciła. Dawniej IDEA była lepsza, a teraz Orange nie dorasta do poprzednika. Może to wina tego, że TP przejęło ich?

12 Responses to “Orange mix = ŻAL”

 1. Speedy September 5, 2007 at 2:03 pm #

  Może przez TPSA… Nie zamierzam się w żadne abonamenty narazie wiązać, bo z taką ofertą musiałbym się przez rok użerać. Dlatego cały czas korzystam ze zwykłej oferty na Kartę (nowy Orange Go), i przeszkadzają mi w niej tylko ceny za smsy do innych sieci i opłata za GPRS (25gr / 50kB chyba).

 2. adas September 5, 2007 at 2:03 pm #

  Centertel, Idea a teraz Orange zawsze należały do TP oraz do France Telecomu. Zawsze tak było.

 3. wikiyu September 5, 2007 at 2:03 pm #

  też w Orange [też mix] wkurza mnie to że wszelkie pakiety SMS/minut można kupić tylko za kasę z doładowań, a nie za kasę z „abonamentu”.
  Teraz jeszcze przeżywam szok kulturowy po zobaczeniu że nowa sieć wirtualna [WPmobi] ustaliła cenę za GPRS na poziomie 6groszy/150KB w jednej z taryf. Przy moich 25gr/50KB to jest praktycznie darmowe.

  Aż mam chęć zamówić starter WPmobi i używać go tylko do GPRSu, w końcu karta WPmobi pozwala na pracę w telefonie z simlockiem orange. :->

 4. plejeru September 5, 2007 at 2:03 pm #

  Ja czekam, aż przyjdzie do mnie karta micro sd. Zapomnieli głąby zapakować do paczki! Sam telefon przyszedł ;/ Czas rozpatrzenia reklamacji – do jednego miesiąca… Dobrze, że z telefonu prawie nie korzystam, to ceny mnie nie bolą… Tylko jakość usług tragiczna, dodzwonić się nie da do konsultanta jakiegoś… Patologia!

 5. doiy September 5, 2007 at 2:03 pm #

  Ja zawsze gdy mi zostaje jakieś 5zł z 25zł mixu kupuje pakiet doładowanie 5zł i pakiet… Wtedy mam do Orange pakiet i 5zł gdybym potrzebował coś do innych sieci.

 6. Cici September 5, 2007 at 2:03 pm #

  Ja przedłużałem umowę w wakacje – na jesień zmieniono Orange Mix na Nowy Mix, czy coś w tym stylu. Próbuję zamawiać pakiet smsów – można tylko za kasę z doładowania. Cóz robić – kupuję doładowanie za 5 zł. I dowiaduję się… że mam przestarzałą ofertę. Fajnie. Przy najbliższej okazji idę ich opieprzyć ;)

 7. midzi September 5, 2007 at 2:03 pm #

  Z tym powiadamianiem, to nietylko Orange tak ma, w plusie jest identycznie. Dziewczyna wykupiła sobie w Mixie darmowy numer do mnie, ale musi też pamiętać, żeby w odpowiednim dniu zaktualizować tę usługę.

 8. Koval September 5, 2007 at 2:03 pm #

  era rulez!

 9. radmen September 5, 2007 at 2:03 pm #

  heh dopiero teraz mój pakiet został aktywowany. Tradycyjnie nie dostałem żadnego powiadomienia…

 10. Koval September 5, 2007 at 2:03 pm #

  oszusty!

 11. woowek September 5, 2007 at 2:03 pm #

  Ja miałem Jedną Ideę Mix, potem Twój Mix i też jestem coraz mniej zadowolony z usług. Pamiętam jak jakiś czas temu miałem spore zdziwko, gdy chciałem Lekkie Połączenie sobie wykupić i się (tak jak Cici) dowiedziałem, że mam Jedną Ideę O_o. Za przejście zapłaciłem 25zł i sobie wydzwaniam, zwłaszcza, że na 25zł abonamentu mam 32,50zł bonusu do orange (przez przedłużanie umowy). Ale teraz zobaczyłem znów nowe promocje, w tym 5MB za 5zł i chciałem sobie włączyć, a tu mi znów eska, że teraz już nie jest Twój Mix, tylko Nowy Twój Mix. Nogi z d*** powinno się ustawowo za takie ściemy wyrywać.

 12. blog radmena September 5, 2007 at 2:03 pm #

  Zbrodniciele z Orange

  Jak daleko sięgam pamięcią w Orange (a dawniej w Idei) istniał program Profit. Dawniej z niego skorzystałem, po przejściu na Mixa również dołączyłem do tego programu. Ostatnio program Profit umarł. Zajrzałem na Orange on-line, w celu sp[...]