Internetowe dyktando

Tia, czym dyktando jest wiadomo. To, że ktoś postanowił zrobić coś takiego przez Internet jest nawet fajnym pomysłem. Tylko dlaczego do cholery jasnej to dyktando ma być przesyłane przez gg?!

Jak pokazali w telewizji materiał o tym to myślałem, że padnę. Naprawdę, ktoś miał pomysła robiąc takie dyktando poprzez program, z którego korzystają głównie osoby, które nie potrafią napisać jednego zdania w całości poprawnie… Oczyfiście, tak nie jest i fiadomo, że polska język trudna język, tym bardziej dla dzieci neo..

Sorki, jeśli kogoś uraziłem, ale ogarnia mnie pusty śmiech kiedy widzę, że właśnie przez gg ktoś organizuje takie dyktando. Dla mnie gg to właśnie taki zalążek oszpecania języka polskiego..

4 Responses to “Internetowe dyktando”

 1. wzs September 19, 2007 at 8:24 pm #

  Ale literówka w tytule to przypadkowa, tak :>

  IMHO włąsnie po to organizują to przez GG, żeby młodzież z niego korzystającą zachęcić do poprawnej polszczyzny… Tzn. przeczytałem to w wypowiedzi prof. Bralczyka, który o ile pamiętam maczał w tym palce.

 2. radmen September 19, 2007 at 8:24 pm #

  Kurde, ta literówka akurat jest przypadkowa.. zaraz poprawię :)

 3. midzi September 19, 2007 at 8:24 pm #

  A ja odnoszę wrażenie, że to doskonały sposób na zrobienie sobie reklamy po kosztach. Z uwagi na poziom świadomości językowej większości użytkowników GG, firma prawdopodobnie nie będzie musiała nawet nikomu rozdać obiecanych nagród, będzie można je np. przeznaczyć na następny konkurs, a PR zrobili sobie tym dobry.

 4. pagenoare September 19, 2007 at 8:24 pm #

  Ehh, poprostu żal z tym dyktandem… ;( Kumpel pisał, jak chceta macie tresc:
  http://wklej.org/id/f5932fdda3