Organizacja czasu

Niestety zauważyłem, że z nią u mnie ostatnio coraz gorzej jest… Niby coś planuję na następny dzień, ale niestety nic z tego nie wynika. Może jest tak dlatego, że część z tych rzeczy zapisuję na kompie, a inne sprawy staram się zapamiętać. Mam tendencje do odsuwania wszystkiego na później, przez co mogę mieć później problemy.

Myślałem nad tym aby w jakiś sposób planować sobie co jest do zrobienia każdego dnia i trzymać się stricte (albo w dużej mierze) wg tego planu. Komputer od razu odpada. Obawiam się, że mogę mieć coś takiego, że się od niego nie oderwę. Niby chcę zobaczyć co jest w planie i nagle 150 innych spraw mi się przypomni i tracę czas przed kompem.

Znacie jakieś dobre metody na załatwienie takich spraw ?

3 Responses to “Organizacja czasu”

 1. rasdel November 10, 2007 at 7:48 pm #

  Radze tak, idź do kiosku, poproś zeszyt 32 kartkowy. Na pierwszej stronie napisać Terminarz ważnych. U góry napisać Listopad 2007 i jakieś 4 linijki zaostawić, napisać 10 Sobota – zostawić 4 linijki miejsce na sprawy które załatwiasz.. Kolejno zrobić Terminarz na miesiąc. Wtedy będzie pamiętał by zapisywac swe sprawy bo napisałeś to własnoręcznie. Wiem bo sam tak robie i mam dużo spraw. Ale polecam ten sposób… ;-)

 2. radzio November 10, 2007 at 7:48 pm #

  Polecam: http://en.wikipedia.org/wiki/Getting_Things_Done

  Od dłuższego czasu próbuję to wprowadzić w życie ;D, ale jednak wygrywają moje cechy odkładania później… ale od tej chwili biorę się za siebie :D nie ma bata

 3. maoam November 10, 2007 at 7:48 pm #

  Ja sobie kupiłam srebrny kalendarzyk z Twojego Stylu. W roku 2007 nie udało mi się go trzymać… Teraz będzie inaczej. ;-)