Dałem się zmanipulować

Na uczelni dorwał mnie pewien student, który był właściwie akwizytorem (?) Lucas Banku. Gadaliśmy ponad godzinę i zdecydowałem na założenie konta “E-konto PRO Student”.

Z rozmowy z gościem oferta wydawała się ok, podoba mi się elektroniczny token (IMHO lepsze bezpieczeństwo). Opłaty (w tym 4.5PLN za konto miesięcznie) są ok, a reszta też wydaje się być w porządku.

Wprawdzie papiery podpisałem, ale mam, licząc od dzisiaj, 21 dni do odstąpienia od niej. W związku z tym ponownie zwracam się do Was z pytaniem czy warto mieć tam konto. Aktualnie posiadam konto w BZ WBK (<30), ale z ich usług jestem średnio zainteresowany…

16 Responses to “Dałem się zmanipulować”

 1. RioT November 16, 2007 at 2:15 pm #

  Zwykłe standardowe konto w mBanku?
  Używam od kiedy skończyłem 18 lat i chwalę sobie, ba mam nawet teraz tam konto firmowe.
  0 jakichkolwiek opłat, transakcje potwierdzasz hasłem wysłanym na Twój numer telefonu. Nie wiem czego więcej chcieć.

 2. radmen November 16, 2007 at 2:15 pm #

  Riot: ja mam w BZ WBK ;-]
  Poza tym Lucas, dzięki tokenom, oferuje fajny sposób na logowanie „hasło+token”. IMHO to wydaje sie byc bezpieczniejsze, a z haslami na SMS jest roznie. Też miałem konto w mBanku, ale kiedy postanowiłem wyłączyć hasła na SMS zaczęła się taka maniana, że z nich od razu zrezygnowałem.
  Poza tym (pono) w rankingu newsweeka mBank nie trafił nawet na listę, a Lucas pierwszy był…

 3. remiq November 16, 2007 at 2:15 pm #

  Ja również wybieram mBank. Dlaczego masz płacić za to, by ktoś mógł zarządzać Twoimi pieniędzmi?

 4. radmen November 16, 2007 at 2:15 pm #

  mBankowi mówię serdeczne nie, możemy to pominąć?

 5. sharnik November 16, 2007 at 2:15 pm #

  Inteligo.

 6. radmen November 16, 2007 at 2:15 pm #

  Hmmm nie wiem czy ktoś przeczytał dobrze, ale ja się pytam czy warto mieć konto w Lucas Bank ?

 7. kFYatek November 16, 2007 at 2:15 pm #

  Ano, Lukas dość agresywnie się reklamuje wśród studentów… mnie też dorwali, ale skończyło się na zakoszeniu okładki na indeks i stwierdzeniu „jeszcze się zastanowię”.

  A osobiście mam konto w Multibanku. Niby ta sama firma co mBank, ale są raczej solidni. Choć fakt, że mało intensywnie z tego konta korzystam. A podstawowe dane – 3 zł/m-c za konto+kartę, darmowe przelewy, hasła SMSowe (albo lista haseł jednorazowych), bonusów co prawda nie ma, ale do tego dochodzą za darmo konta oszczędnościowe i takie tam bajery… ogólnie jest OK.

  A ten token w Lukasie to jest chroniony PINem, czy taka zwykła pierdółka cały czas wyświetlająca właściwy w danej chwili kod?

 8. radmen November 16, 2007 at 2:15 pm #

  kFYatek: klucz jest chroniony algorytmem RSA, ale jako tako pinu nie ma. Cały czas coś pokazuje, ale przecież samo posiadanie tego tokena i tak nie pomoże w zniszczeniu konta.
  Ogólem to konto też ma bajery typu oprocentowanie 3% (mBank ma chyba 0.5, BZWBK 0.3), konta oszczednosciowe, darmowa kawa itd ;-]

 9. QRD November 16, 2007 at 2:15 pm #

  eee nie taka manipulacja. Mysle ze będziesz zadowolony. Ja własnie przez token jestem z nimi od prawie 5 latek i jest OK. No i wielki bonus ze nie mają focha w swoim e-banku. Logowałem sie z każdej przeglądarki i z 4 różnych systemów, smiga piknie (a nie jak np BGŻ, konsultant manipuluje ‘a propos tematu’, że to w IE trzeba). Ogólnie polecam, jesli opłaty i mapka bankomatów Ci odpowiada (nie wiem jak w Twojej okolicy z Euronetem jest…)

 10. Koval November 16, 2007 at 2:15 pm #

  po prostu fajnie. napisałem komenta i sie nie pojawił. no cóż a taki fajny był

 11. bloody users (aka aardvaark) November 16, 2007 at 2:15 pm #

  Multibank.

  I pozamiatane.

 12. radmen November 16, 2007 at 2:15 pm #

  bloody: spytałem się co sądzicie o Lucas Banku, a nie jaki bank polecacie —,—

 13. radmen November 16, 2007 at 2:15 pm #

  BTW. Koval: może jednak napiszesz jeszcze raz to co chciałeś? ;-]

 14. Koval November 16, 2007 at 2:15 pm #

  wydawało mi się ze Lucas zmanipulował cie mniej niz WBK bo wbk ma najdroższe kredyty na rynku a oni wiedza ze jezeli teraz sciagna studentów na darmowe konta to pozniej jak zaczna pracowac i brac kredyty to wezma z wbk, a przeciez nie kazdy o tym wie… z drugiej strony 4 zł na miesiac to zawsze jakis wydatek. preferuje darmowe usługi internetowe, dla mnie to nie ma różnicy. przypuszczam ze masz tańsze przelewy i takie tam

 15. Nami November 16, 2007 at 2:15 pm #

  Multibank ssie. Jedyny plus to były wpłatomaty. Za konto pobierali, za to nie brali za przelewy. Miałam konto, zamknęłam je po pewnym czasie.

  BZWBK jest jeszcze gorszy. Z jakiegoś dla mnie niewiadomego powodu pozbawili mnie możliwości przelewów sieciowych (w ogóle bez powiadomienia mnie) – nie miałam jeszcze czasu aby im tam rozpierduchę zrobić.

  MBank – póki co najlepsze dla mnie konto ze wszystkich co miałam. Darmowe, mają wpłatomaty (bardzo pomocne), pobierają tylko 50gr za przelew, ale już wolę ich niż Multibank.

  Kumpela miała Inteligo i w Lucasie – przeszła do Mbanku…

 16. radmen November 16, 2007 at 2:15 pm #

  Koval: niezależnie od opcji mam darmowe przelewy. W tym płatnym koncie mam większe oprocentowanie, dodatkowo token za darmo, większy zwrot pięniędzy za doładowanie konta na komórkę (15% kwoty doładowania). To chyba te z większych zalet.
  Odnośnie kredytów, to się tym póki co nie sugeruję. Zastanawia mnie tylko co z tego polecasz (BZ WBK, czy Lucas), bo szczerze mówiąc nie zaczaiłem do końca jasnej odpowiedzi ;-)