Krótki test Firefox 3b5

A co tam. Pobrałem sobie paczuszkę z AUR. Odpaliłem nowego FF i oczywiście dostałem komunikat, że jakieś 90% moich wtyczek jest niekompatybilnych. No dobra, twórców Liska nie mam co winić, fajnie będzie jeśli twórcy tych wtyczek szybko wezmą się do roboty..

Na pierwszy rzut oka poirytowała mnie ikonka przy wyszukiwarce. W zależności od przeglądanej strony jej tło się zmieniało przez co całość wyglądała co najmniej nieciekawie. Poza tym denerwuje mnie spory pasek z URLami, które program stara się dopasować do tego co wpisujemy w pasku adresu.

Widać również pewne kwiatki związane z integracją ze środowiskami graficznymi. Czasami jest tak, że pod zakładką widzę jakiś pasek, a zwłaszcza w panelu administracyjnym..

FF3b5

Gdzieś, kiedyś czytałem, że wtyczki dla ff3 będą się instalowały bez konieczności restartu programu. Wydaje mi się nawet, że dawniej tak było. Niestety na chwilę obecną tak nie jest co sprawiło, że troszkę się zawiodłem.. Problem jest też z tym, że na chwilę obecną nie ma AdBlocka, bez niego nie mam ochoty przeglądać neta. Ponoć można zrobić jakieś obejście, ale ja tak nie chcę ;-)

Na szczęście druga wtyczka, niezbędna dla mnie – firebug w wersji beta działa również na FF3, niestety jest jeden problem – konsola JS coś nie chce najlepiej działać.

Poza tym to wszystko działa dość szybko, nawet niektóre strony które na FF 2.0.13 chodzą troszkę topornie to na FF3 chodzą całkiem szybko. Myślę, że po rozwiązaniu problemów, o których napisałem będę mógł spokojnie przesiąść się na nowego Lisa.

Poniżej wrzucam dwa obrazki, żeby było jasne o czym pisałem (sorry za bałagan w tej notce, nie chce mi się jej za bardzo redagować ;p)

FF3b5

FF3b5

10 Responses to “Krótki test Firefox 3b5”

 1. neaf April 8, 2008 at 10:34 pm #

  Zainteresuj się czymś takim jak yaourt ( dostępne w AUR :) ).

 2. TJR April 8, 2008 at 10:34 pm #

  Możesz zainstalować wersję rozwojową AdBlocka, która działa bardzo dobrze :)

 3. bounty_hunter April 8, 2008 at 10:34 pm #

  Dla leniwych: http://adblockplus.org/devbuilds/
  I wio, blokować ady ;p

 4. Seban April 8, 2008 at 10:34 pm #

  A mi się wydaje, że w 3b4 AdBlock jeszce działał

 5. radmen April 8, 2008 at 10:34 pm #

  Grzegorz: nie wiem czy napisałem, ale nie podoba mi się takie rozwiązanie.
  neaf: a czemu niby? :> Wprawdzie zainstalowałem to przez Yaourt, ale faktu nie zmienia że paczuszka z AUR była :P

 6. neaf April 8, 2008 at 10:34 pm #

  Skoro napiasałeś, że ściągnąłeś paczuszkę z AUR to podpowiedziałem na wypadek jakbyś yaourta nie znał, wszak przydatne narzędzie. :)

 7. radmen April 8, 2008 at 10:34 pm #

  Ano wiem, posłużyłem się nim :P

 8. Grzegorz April 8, 2008 at 10:34 pm #

  A co tu jest do podobania? Masz wybór zainstalować rozszerzenie, które działa (tylko jego autor zawiesił nad nim prace do wakacji, dlatego nie pojawi się kompatybilna wersja) albo zainstalować ostatnią wersję rozwojową (http://adblockplus.org/devbuilds/).

 9. radmen April 8, 2008 at 10:34 pm #

  narazie to dla mnie i tak rybka. Poczekam, az poprawia te bledy, inaczej z nerwow wywale komputer ..