Fundusz

Do 10 lipca muszę zdecydować się na jakiś fundusz emerytalny. Wprawdzie wybór tego funduszu ma dla mnie małe znaczenie, ale sam fakt i owszem już coś znaczy. Mam ciągle te 19 lat, a już muszę wybierać coś takiego jak “fundusz emerytalny”.

Nie wiem, może to przez drugi człon tej nazwy. Czuję się nagle strasznie stary, a przecież dopiero teraz wszystko się tak naprawdę zaczyna. Kariera zawodowa praktycznie już rozpoczęta, życie osobiste jak najbardziej się układa, a jednak nachodzi mnie myśl, że już jestem tak tragicznie stary. Już teraz mogę mówić o pewnych osobach “pamiętam jak był(a) gówniarzem, a teraz prowadzi samochód”… Muszę przyznać, że to jest strasznie dziwne uczucie.

Stare paczki nagle się rozpadły. Ze sporej paczki gówniarzy z “osiedla” zostało nas tak naprawdę troje. Reszta gdzieś goni, nie ma czasu. My wprawdzie też nie mamy na wszystko czas, ale jeszcze trzymamy się razem. Podobnie jest ze znajomościami wyniesionymi z liceum. Przez ten okres większość znajomości kwitła, a teraz nagle zero odzewu. W ogóle nie wiadomo co u dawnych znajomych się dzieje.

Mógłbym napomknąć teraz, że tak naprawdę serwisu typu NK niczego nie polepszają, bo i tak nie dowiem się niczego z tego co by mnie interesowało. Owszem ten serwis jest jakąś formą kontaktu, ale dopóki nie jesteśmy w stanie spotkać się osobiście jest bezwartościowy..

Dobra, ponarzekałem, kończę. Przy okazji chciałem powiedzieć, że mój wybór odnośnie wspomnianego funduszu padnie prawdopodobnie na ING.

4 Responses to “Fundusz”

 1. lambchop July 6, 2008 at 10:39 pm #

  Tak to już jest, że niektóre znajomości się rozpadają, a nowe się tworzą. To w pewnym sensie naturalna kolej rzeczy, choć oczywiście czasem żal tego co było.
  A z każdym rokiem będziesz czuł się coraz bardziej stary. Najważniejsze to ciągle pozostać młodym duchem :-)

 2. Koval July 6, 2008 at 10:39 pm #

  ja mam PZU… narazie tylko wybrany. ważne by wybierac z czołówki ktora ma najwieksze stopy zwrotu. w długim terminie różnica 1-5% w skali roku nie robi różnicy. za rok wszyskto może się zmienić

 3. lambchop July 6, 2008 at 10:39 pm #

  I tak jeszcze będą 3 wojny i 80 krachów zanim dożyjemy tych emerytur, więc nie wiadomo czy w ogóle tę kasę kiedyś zobaczymy ;-) . Ja mam w ING.

 4. John Cooper July 6, 2008 at 10:39 pm #

  ja też bym wybrał ING