PCMCIA do WarDrivingu :>

Zgłaszam się do Was braci z prośbą o pomoc. Zmieniłem mieszkanie i niestety nie mam dostępu do neta. W okolicy jest masa sieci zabezpieczonych głównie WEPem i chciałbym to wykorzystać. Niestety problem jest taki, że moja karta WiFi (jakiś Broadcom) nie wspiera trybu monitoringu.

Z tego też powodu chciałbym sobie zakupić jakąś kartę WiFi na PCMCIA, która taki tryb wspiera. Myślałem oczywiście o czymś opartym na Atherosie, ale za bardzo nie mam pojęcia co wybrać. Dodam tylko, że chcę żeby ta karta działała pod Linuksem, oraz żeby nie kosztowała kosmicznych sum. Podejrzewam, że karty na tych chipsetach są wspierane przez Linuksa, ale chcę mieć pewność.

Co byście mogli polecić ?

3 Responses to “PCMCIA do WarDrivingu :>”

 1. tao August 1, 2008 at 9:45 am #

  tp-link 610 bodaj

 2. meal August 1, 2008 at 9:45 am #

  broadcomy wspierają, to raz (na driverach kernelowych b43)
  dwa, tak jak tao pisze, tp-link, bo na atherosie. albo orinoco gold na Prismie ;) ale tu już zapłacisz sporo

 3. radmen August 1, 2008 at 9:45 am #

  Meal: na b43 networkmanager nie wykrywa żadnej sieci. Ifconfig nie widzi interfejsu wlan0, iwconfig coś tam pod wlan0 widzi, natomiast iwlist wlan0 scan nie daje wyników.

  Jeśli masz pomysł jak to obejść to git. Niestety ja nie mam takowych pomysłów, dlatego chciałbym jakąś lepszą kartę. Wiem o tym, że te broadcomy wspierają niby monitoring, ale nie udało mi się zmusić mojej sieciówki ;/