No i mam neta w Play’u :)

Tym razem obeszło się bez siedmiogodzinnego siedzenie i zastanawiania się jak to odpalić pod Linuksem. Żałuję, że od samego początku nie miałem zainstalowanego programu wvdial, ale w wypadku Huawei e169 podziałał również umtsmon (chociaż w tym drugim musiałem chwilkę w opcjach grzebać i ponadto ręcznie ustawiać zmienna LANG, bo inaczej ani rusz). Aktualnie necior śmiga, nie narzekam. Wydaje mi się jednak, że te 5GB coś szybko zużyję..

5 Responses to “No i mam neta w Play’u :)”

 1. radmen September 23, 2008 at 10:51 pm #

  ps. w ramach codziennego narzekania chcę, a wręcz muszę dodać, że były spore problemy z samym załatwieniem umowy.

  Najpierw to miałem złe zaświadczenie o pracy. Ok, to się da zrozumieć. Dzisiaj jednak doznałem szoku, kiedy powiedziano mi, że ze względu na wiek poniżej 20 lat muszę przejść dodatkową autoryzację. Ta ‘autoryzacja’ trwała ponad 2 godziny (centrala niby burdel miała) i podczas podpisywania umowy nadal jej nie było. Sprzedawca zadzwonił do centrali i tam mu powiedzieli, że niby może to podpisywać..

 2. Clou September 23, 2008 at 10:51 pm #

  mam pytanko, bo przeglądam tą ofertę i… no właśnie. Piszą, że usługa jest oferowana w ograniczonym zasięgu, a na mapie są to tylko większe miasta. http://internet.playmobile.pl/maps/#
  Tylko tam to działa? Bez zasięgu 3G nie da rady?

 3. radmen September 23, 2008 at 10:51 pm #

  Clou szczerze mówiąc to pojęcia nie mam. Na tej mapie możesz sprawdzić czy jest zasięg pod konkretnym adresem. Niestety Play w tej materii jest zdecydowanie gorszy od innych operatorów. Ja akurat tego problemu za bardzo nie mam bo siedzę w trójmieście :)

 4. Clou September 23, 2008 at 10:51 pm #

  chyba u mnie nie ma dostepu. szkoda. w polsce jest niewiele miejsc gdzie 3G ma zasięg, a jeżeli to jest wymagane, to Play nie bedzie miec wielu klientów. Bo gdybym mieszkał w duzym miescie, to bym wolał miec internet z kabla.
  Oferta bardzo interesująca,zwłaszcza cenowo i czasowo (12 m-y) ale ograniczona :)

 5. radmen September 23, 2008 at 10:51 pm #

  W zasadzie nie wiem od czego to zależy. Z tego co się dowiedziałem to Play stawia własne nadajniki, takżę ten zasięg pewnie się powiększy