Homo sapiens – unstable version

Dzisiaj skończyłem czytać kolejną część serii Dziedzictwo (gwoli ścisłości trzecią, która wcześniej miała być ostatnią). Ta książka i ostatni tydzień z mojego życia przekonały mnie do jednego – człowiek nie jest stały w swoich przekonaniach. Ba, co więcej już w trakcie wypowiadania swojego osądu potrafi nagle zmienić zdanie.

PS. dodaję kategorię ‘po pijaku’, czyli notki pisane pod (odczuwalną) dawką alkoholu. Nie oznacza to, że pisałem je będąc totalnie pijany :)

4 Responses to “Homo sapiens – unstable version”

 1. Koval December 14, 2008 at 9:28 pm #

  ja to zawsze mowie ze zanim zaczenisz cos oceniać odrzuć wszystkie swoje przekonania i zastanów sie jeszcze raz

 2. radmen December 14, 2008 at 9:28 pm #

  Niestety to jest trudna sztuka. Często przekonania są wszystkim co masz i raczej nie chce się ich wyzbyć. Z drugiej strony jeśli nawet to zrobisz to i tak można stwierdzić, że były właściwe i dojść do podobnych wniosków.

 3. Koval December 14, 2008 at 9:28 pm #

  wszystko zalezy od punktu siedzenia… dlatego czasem warto zrozumiec np. punkt myslenia drugiej osoby bo takze i jej przekonania moga byc wlasciwe

 4. radmen December 14, 2008 at 9:28 pm #

  Koval: no tak, tutaj masz rację. Niestety w tym wypadku (choć nie napisałem) nie chodzi o jakiś ideowy spór, tylko wspólny wynajem mieszkania, który (póki co) sypie się, a ledwo przecież dogadałem się ze wszystkim.. No cóż, napiszę o wszystkim w momencie kiedy emocje opadną i faktycznie coś znadję.