Lukas i karta Visa + Euro26

Spotkała mnie dzisiaj wyjątkowo nie miła sytuacja. Od ponad roku mam konto w Lukas Banku (Student PRO + Visa z Euro26). Dzisiaj się zalogowałem do panelu zobaczyć jak moje saldo się ma. -50zł. Wtf? Szybkie spojrzenie na historię i co widzę “Wydanie karty Visa”. Ale jakie wydanie ? Przeca nic takiego nie robiłem, a jedyna czynność związana z moją kartą to wygenerowanie nowego numeru PIN (zapomniałem) za 5zł.

Sprawa wkurzyła mnie do tego stopnia, że postanowiłem poświęcić środki z konta i zadzwonić do banku w celu wyjaśnienia. Dowiedziałem się, że pod magiczną pozycją “wydanie karty Visa” znajduje się opłacenie na kolejny rok ubezpieczenia. Co ciekawsze to ubezpieczenie (AFAIR) miało być na rok, a potem sam miałem decydować o tym.

Całe szczęście, że pod koniec tego roku karta traci ważność. Wymienię ją na zwykłą Visę bez żadnych ubezpieczeń.

7 Responses to “Lukas i karta Visa + Euro26”

 1. Koval January 5, 2009 at 3:03 pm #

  normalka.. ja teraz chce rozwiązać umowy o konto z wbk i nie zrobie tego bezpłatnie bo umowa jest na okres 4 lat. w dodatku za kazde 2 lata pobieraja mi za karte 25zł

 2. radmen January 5, 2009 at 3:03 pm #

  Ja z WBK chcę rezygnować z faktu posiadania tam konta, bo w momencie kiedy w magiczny sposób wyparowało wsparcie dla bankomatów sieci Euronet miarka się przebrała.

 3. Irv January 5, 2009 at 3:03 pm #

  Z WBK już dawno umowę rozwiązałem, a z Lukasem mam problemy ostatnio. Zablokowali mi kartę bez żadnej informacji (w bankomacie wyświetlała ‘brak środków na kącie’). Okazało się że było podejrzenie jej skopiowania.

  Pięknie ładnie, tylko dlaczego nikt się nie pofatygował żeby mi wysłać jakąkolwiek informację o tym że karta jest zablokowana (akurat potrzebowałem pieniędzy po godzinie 20, nawet placówki były już zamknięte). Poszedłem do banku, karta do zniszczenia i wniosek o wydanie nowej (poprosiłem o telefon jak dojdzie do placówki, powiedzieli że nie ma sprawy).

  Po 3 tygodniach zjawiłem się w placówce bo telefonu nie dostałem. Karta oczywiście leżała ponad tydzień w szufladzie u kogoś. Koleś chciał mi ją wydać, a tu dupa. „Jakiś błąd mi tu wyskakuje”. 4 ludzi przewinęło się przez kompa przedemną, każdy kazał mu zrobić to samo. Karta spowrotem wo Warszawy i zparaszamy ponownie za tydzień.

  Kartę odebrałem dopiero kilka dni temu. Chciałem przy tym zrezygnować z konta w Lukasie, ale na razie sobie odpuściłem, bo jeszcze wypłata ma mi tam zejść.

  W każdym razie, jeśli ‘Tak powinno być w każdym banku…’ to ja wysiadam z tego wózka… Jak skomponuję odpowiedniego maila, to poślę do BOK’u, bo to nie pierwszy raz jak zawalili z obsługą klienta.

 4. lemiel January 5, 2009 at 3:03 pm #

  Ubezpieczenie i/lub opłata za wznowienie. Standard.
  Wypukła karta?
  Ile nią rocznie wydajesz? Ze 20 tysięcy? To może wtedy będzie bezpłatna…

 5. radmen January 5, 2009 at 3:03 pm #

  lemiel: niee o opłatach to wiem, ale nie wiedziałem że automatycznie pobiorą mi kasę za to ubezpieczenie. Serio nie miałem o tym zielonego pojęcia. Fakt faktem, że to się przyda ale mimo wszystko wkurzyło mnie to.

 6. lemiel January 5, 2009 at 3:03 pm #

  Kwestia tego czy będziesz miał jeszcze jedną opłatę. Jeśli nie, to to jest za wydanie, a że łącznie z ubezpieczeniem, albo się nie znali. Albo ja się nie znam – co może jest bardziej prawdopodobne ;) .

 7. radmen January 5, 2009 at 3:03 pm #

  Lemiel: no niby teraz ubezpieczenie mam na rok. Potem (tj w listopadzie tego roku :P )karta traci waznosc, takze albo sobie wyrobie bez ubezpieczenia, albo zliwkiduje konto.