Blackberry nareszcie odblokowany!

Sporo czasu minęło od momentu zakupienia telefonu Blackberry 8700g. Cały czas musiałem korzystać z wad i dobrodziejstw karty Tornado SIM, która skutecznie potrafiła obejść blokadę SIM w tym telefonie.

Misji zdjęcia tego simlocka podjąłem się dość szybko. Niestety brutalna prawda była taka, że koszt zdjęcia simlocka z tego telefonu (sieć O2 UK) jest jednym z największych w ogóle. Procedura polega na zgłoszeniu się do operatora i załatwieniu kodu zdejmującego etc. Postanowiłem zabulić tą kasę (~150zł) i po prostu pozbyć się durnej blokady. Na Ebayu była odpowiednia aukcja, ale niestety pan nie wywiązał się z niej – nie zdobył kodu.

Wczoraj znalazłem ciekawą alternatywę. Zdjęcie silmocka via USB. Wystarczyło podpiąć się do sieci Hamachi, oraz udostępnić port USB do którego podłączyłem telefon, jakieś 30 minut i po kłopocie. Został wygenerowany owy kod, który zadziałał.

W końcu mogę korzystać z dobrodziejstw tego telefonu i mam bezproblemowy dostęp do Internetu. Co więcej za zdjęcie simlocka w opisany sposób zapłaciłem trzykrotnie mniejszą kwotę, także nie muszę tłumaczyć ile zaoszczędziłem na tym :)