Ach ta moda

Wiele rzeczy mnie wkurza. Jedne rzeczy wkurzają mnie bardziej, inne mniej. Jest jedna taka rzecz, która spełnia oba kryteria (raz mniej, raz bardziej) i jest zawsze równie upierdliwa. Jest nią moda, a wkurza mnie każdego dnia.

Zdaje się, że jestem jedynym śmiertelnikiem, którego zmysł estetyczny jęczy i kwiczy za każdym razem kiedy widzi pstrokate dziwadła, które starają się łączyć dresy z garniturem, lub wpasować oślepiający żółty w krwistą czerwień etc. Co ciekawe, bardziej wkurza mnie to jak się ubierają dziewczyny. Faceci noszą się na ogół lepiej.

Dziewczyny natomiast to robią straszną samowolkę. Nie pomny już na to, że dizajnerzy w tym roku dali dupy i stwierdzili, że uwielbienie dla szmat jest kunsztem o wiele wyższym od dzieł Michała Anioła to kobiety często z tymi szmatami starają się zrobić jeszcze większe cuda. Czasami wychodzą pokractwa typu połączenie fajnego płaszcza ze skórzanymi (lateksowymi?) legginsami i do tego baletkami (chuj, że zima).

Boleję nad tym. Wprawdzie nie muszę oglądać tychże “zjawisk”, jednakże mijam takie poczwarki każdego dnia i zawsze przychodzą podobne myśli..

PS. nie należę do tych co wszystko się nie podoba, ale moje pojęcie estetyczne zazwyczaj znacznie się różni przez co moja Kobieta odmówiła robienia zakupów ze mną. W sumie to jej się nie dziwę, dużo zrzędzę, przez co sama nie wie co ma dla siebie kupić. Chwała jej za to, że kupuje dobre ciuchy (no może czasami poza kolorystyką), które mnie się podobają :)

5 Responses to “Ach ta moda”

 1. egzemplarz February 19, 2009 at 10:06 pm #

  @drugi akapit
  Nieprawda, nie jedynym ;)

 2. radmen February 19, 2009 at 10:06 pm #

  To się cieszę :) przynajmniej nie jestem sam! :D

 3. lambchop February 19, 2009 at 10:06 pm #

  A bo w tych sklepach są same szmaty dla kobiet, a nie ma niczego normalnego. Dla facetów chyba szyją bardziej tradycyjnie i łatwiej coś wybrać. Jak czasem chodzę jako przydupas na damskie zakupy to wśród tysięcy różowych koszulek z napisami w stylu „I’m a slut! Wanna bj?” nie da się naprawdę nic wybrać dla kobiety.

 4. maoam February 19, 2009 at 10:06 pm #

  To już odkryliście dlaczego zakupy zajmują nam troszkę więcej czasu niż wam. Musimy wśród tych wszystkich szmat znaleźć perełki, które was zadowolą. :>

 5. egzemplarz February 19, 2009 at 10:06 pm #

  Co racja to też prawda. Liczba szmat sprzedawanych w sklepach jako ubrania damskie, znacznie przewyższa liczbę sprzedawanych jako ubrania męskie ;) .