Konsultacje online

Już raz (o ile nie więcej) zdarzyło mi się narzekać na studia. Zwłaszcza zaoczne. To co frustruje mnie to fakt, że szanowne grono akademicke przewiduje konsultacje zazwyczaj w środku tygodnia, dodatkowo w godzinach popołudniowych.

Nie jestem może osobą, która nader często korzysta z takich dobrodziejstw, ale mimo to kiedy chcę skorzystać z czegoś takiego to nawet nie mam jak. Mając pracę nie mogę za każdym razem brać wolnego, żeby lecieć coś załatwić.

W tym momencie chciałem pochwalić platformę Moodle, którą PG posiada. Co ciekawe ze wszystkich moich wykładowców tylko jeden w ogóle z tego korzysta. Najlepsze jest to, że raz w tygodniu udziela konsultacji online via Moodle. Muszę przyznać, że dla osoby w mojej sytuacji jest to naprawdę niesamowite dobrodziejstwo. Mogę normalnie pracować, a później spokojnie wskoczyć na neta i wyjaśnić te rzeczy, których nie rozumiem. Szkoda, że większość wykładowców nie czyni podobnie.

W sumie troszkę mnie zastanawia ten fakt, bo mimo to PG wydaje się być uczelnią techniczną, a grono wykładowców sprawia wrażenie ludzi “zacofanych”. Niby jest ten internet, ułatwienia w komunikacji, a oni klasycznie – karteczka, wizyta, konsultacje “nie online”.

4 Responses to “Konsultacje online”

 1. anoriell May 28, 2009 at 10:17 pm #

  Podam newsa: wszystkie kolokwia z informatyki mam przez moodla, większość zadań dodatkowych z różnych przedmiotów mam oddawać przez moodla, nawet jeden egzamin w tym semestrze mam przez moodla.
  Wykładowcy moi wolą, żeby im maila napisać zamiast zawracac dupę na konsultacjach i sztuczne kolejki robić. ;)

  Zdarzają się jeszcze wykładowcy nie mający zaufania do techniki, ale chwilowo (w tym semestrze) są w mniejszości.

 2. Zal May 28, 2009 at 10:17 pm #

  I to na informatyce to Moodle stosują? Z tego, co kojarzę to kilka osób chwaliło się, że jest to intensywnie wykorzystywane na FTiMS-ie.

  Na ETI co najwyżej Cemet.eti.pg.gda.pl jest brany pod uwagę (na biomedzie), ale nikt tam konsultacji on-line nie udziela :/

 3. Worm May 28, 2009 at 10:17 pm #

  Eh, u mnie (na EiA) w ogóle się Moodla nie stosuje, więc raduj się z tego, co masz :>.

 4. radmen May 28, 2009 at 10:17 pm #

  Worm: ja się akurat cieszę z tego.
  anoriell: to se masz dobrze :P
  Zal: na ETI to dawniej (jak byłem na dziennych) to miałem jedynie dostęp do materiałów, które ktoś wrzucał na Moodle’a, nic więcej.

  PS. nie wiem dlaczego, ale nie dostałem powiadomień na jabbera o tym..