Jak przegrzewa się mózg, czyli Homo sapiens na zakręcie

Wprawdzie rzadko zdarza mi się czytać spore wywiady, ale jeden zwrócił moją szczególną uwagę – Jak przegrzewa się mózg, czyli Homo sapiens na zakręcie – krótka opowieść o tym dlaczego obrzucamy się błotem oraz co w przyszłości może nas spotkać.

IMHO ciekawa lektura, polecam.

5 Responses to “Jak przegrzewa się mózg, czyli Homo sapiens na zakręcie”

 1. dobeer August 24, 2009 at 9:42 am #

  Ciekawa lektura, ale na moje oko trochę podkręcona, żeby wzbudzić sensacje. Wizja przedstawiona przez tego pana, tak mi się wydaje, dotyczy tylko pewnej grupy w społeczeństwie, a z tego co mówi można wywnioskować, że to nieunikniona przyszłość wszystkich ludzi.

 2. radmen August 24, 2009 at 9:42 am #

  dobeer: może coś w tym jest. Z mojej strony odnoszę jednak wrażenie, że to tak naprawdę ma się do młodych (czyli przyszłych pokoleń) – pewne z tych rzeczy można już teraz obserwować.

 3. dobeer August 24, 2009 at 9:42 am #

  No ciężko tak jednoznacznie określić o które pokolenie gościowi chodzi, bo w kilku miejscach przytacza przykłady z różnych, co prawda najwięcej mówi o młodych.
  Mnie pozostaje tylko sobie życzyć, że koleś snuje na prawdę przesadnie czarną wizję i ludzki umysł w swojej elastyczności zaskoczy wszystkich :)

 4. radmen August 24, 2009 at 9:42 am #

  dobeer: no, ja z reguły jestem pesymistą. Dlatego też wydaje mi się, że to co facet mówi jest bardzo prawdopodobne.

 5. Sigvatr August 24, 2009 at 9:42 am #

  Właśnie przeczytałem (dopiero potem zauważyłem wpis – uprzedziłeś się mnie radmen). W sumie każde pokolenie narzeka na następne, ale przyznam, że i jak obserwuje niepojące zachowania wśród młodych – stary widać już jestem.
  Tak więc, przybył nam kolejny argument za AdBlokiem, ochrona naszych mózgów przed niechcianymi bodźcami (no, w sumie taka jego rola była od początku, ale teraz to naukowo potwierdzone:)