Miniblog: Kiedy ulegniemy pełnej digitalizacji?

Technologia coraz bardziej wkracza w nasze życie. To co dawniej wydawało się niemożliwe dzisiaj jest już faktem. Oczywiście wszystko w imię polepszenia naszego życia. Zastanawia mnie jedno – kiedy my ludzie zatracimy naszą własną naturę na rzecz technologii? Innymi słowy – czy nadejdzie moment kiedy stworzymy swój własny Matrix i nie będziemy chcieli opuszczać jego realiów?

3 Responses to “Miniblog: Kiedy ulegniemy pełnej digitalizacji?”

 1. Zal October 7, 2009 at 11:00 pm #

  A nie sądzisz, że już sama kultura stoi w opozycji do natury? Wywodzimy się z natury, ale coraz dalej od niej uciekamy.

  Myślę, że do wirtualnej rzeczywistości całkowicie nie uciekniemy, ale z pewnością mocno ją zintegrujemy z rzeczywistością.

 2. Cyber Killer October 7, 2009 at 11:00 pm #

  Nic straconego – tam gdzie zmierzamy czeka nas nowy inny świat i rzeczywistość ;-) . Polecam się zapoznać z niektórymi działami na project.cyberpunk.ru – dużo info o cyberkulturze. Jak poznasz to przestaniesz się lękać przyszłości ;-) .

 3. radmen October 7, 2009 at 11:00 pm #

  Zal: kultura i owszem. Z drugiej strony ona nam towarzyszy od samego początku. Technika z kolei w pewnym momencie będzie ingerować w nasze ciała modyfikując je do tego stopnia, że uda nam się tą naturę oszukać. Od zawsze byłem zdania, że natury nie pokonasz, a bawiąc się nią pewnego razu stracisz o wiele więcej niż zyskałeś.
  Cyber Killer: sęk w tym, że nie chcę wirtualnej rzeczywiśtości. Nie chcę aby ludzie ją mylili z prawdziwą rzeczywistością. Świat jest piękniejszy niż piksele próbujące imitować to co prawdziwe. Nie lękam się tego, pewnie ten fakt jest nieunikniony. Mimo to mam nadzięję, że ten postęp nie będzie zbyt szybki :)

  Ps. Dzięki za tego linka, w wolnej chwili sprawdzę.