Jestem na fali

Jakimś cudem, przy odrobinie skomlenia tu i tam, otrzymałem wreszcie zaproszenie do tajemniczego GWave. Już od samego początku miałem nieco mieszane uczucia co do całości. Jakoś tak te reklamy, opisy nie przekonały mnie do tego produktu. Po przeklikaniu dostępnej wersji (przypominam, że to nawet beta nie jest) nadal jestem podobnego zdania.

Rewolucja? Pod względem technologicznym to nie wydaje mi się to być specjalnie rewolucyjne. Pewnie będzie trzeba sporo popracować nad wydajnością takiej machiny, lecz to byłby problem dla ludzi bez doświadczenia, wątpię aby taki problem mieli pracownicy Google. A może to jest rewolucja pod względem pomysłu? Pomysł owszem jest unikalny, choć nie jestem przekonany, że to trafi do każdego. Póki co potestowałem sobie troszkę razem z Zalem i dochodzę do wniosku, że być może skorzystają z tego firmy.

Czy zwykli użytkownicy będą z tego mieli pożytek? Myślę, że tak choć nie na taką skalę. Fajnie by się prowadziło dyskusje gdzie byłoby kilkanaście osób. Ogarnięcie takowej dyskusji również byłoby dość proste. Widziałem również pomysł na to aby grać za pomocą GWave w gry RPG.

Jak narazie to bez rewelecji u mnie. Poczekam aż produkt będzie gotowy, może wtedy zmienię zdanie na jego temat.

7 Responses to “Jestem na fali”

 1. gopix October 27, 2009 at 10:58 pm #

  A można wyprosić u Ciebie zaproszenie, by samemu ocenić GWave na [email protected] ?

  Pozdrawiam :)

 2. radmen October 27, 2009 at 10:58 pm #

  Jasne, już dodałem Twojego maila. Przypominam jednak, że to nie jest zaproszenie, a “nominacja”. Pewnie same zaproszenia zostaną wysłane wraz z kolejną turą wysyłki nowych zaproszeń.

  Btw, na początku ludzie mogli wysłać maks. 8 zaproszeń, potem w ogóle, a teraz aż 20. Google nabiera rozpędu, ciekaw jestem ile czasu zajmie im ukończenie wersji finalnej,

 3. gopix October 27, 2009 at 10:58 pm #

  Dzięki wielkie.
  No właśnie, ciekaw jestem na to na końcu będzie. Pamiętam, jak uruchamiali gmaila, znajomy mnie zaprosił i do dzisiaj korzystam. Na początku myślałem “po co mi kolejna skrzynka pocztowa! Pewnie będzie do dupy!” A teraz praktycznie rozstać się nie można. Być może GWave zrewolucjonizuje moje podejście tak samo jak Gmail ;)

 4. Fluxid October 27, 2009 at 10:58 pm #

  ooo… tez mogę prosić? :) )) myself na fluxid.pl :) będę wdzięczny :)

 5. radmen October 27, 2009 at 10:58 pm #

  Dodałem. Dodam również, że kolejnych zaproszeń nie będę (póki co) rozsyłał.

 6. ppss October 27, 2009 at 10:58 pm #

  Co do prowadzenia rozmowy w kilkanascie osób, to wystarczy włączyć Unite w najnowszej Operze. :P
  http://unite.opera.com/

 7. gopix October 27, 2009 at 10:58 pm #

  Opera? A co to?