Miniblog: Allegro cię zweryfikuje

Troszkę się zdziwiłem widząc w serwisie zlecenia.przez.net możliwość “weryfikacji” konta poprzez powiązanie go z kontem z Allegro. Jak na moje to fail, bo co to za weryfikacja, jeśli na Allegro również daje cwaniaczków?
Wydaje mi się, że w polskim internecie jest jakiś trend aby powiązać konto z Allegro, dla wiarygodności.

10 Responses to “Miniblog: Allegro cię zweryfikuje”

 1. pecet December 28, 2009 at 7:36 am #

  No ale zobacz że wtedy można sobie zobaczyć ile dany użytkownik ma komentarzy itp. i już pewna weryfikacja jest, bo złodziej raczej się dużej ilości pozytywów nie dochapie ;)

 2. radmen December 28, 2009 at 7:36 am #

  Ja bym na czymś takim nie polegał. Zwłaszcza, że na Allegro dokonuje się sprzedaży, a nie wykonywania konkretnych zleceń. To, że osoba jest dobrym sprzedawcą/kupcem, nie oznacza, że potrafi wykonać prawidłowo jakieś zlecenie :)

 3. zammer December 28, 2009 at 7:36 am #

  zlecenia.przez.net to masakra, mnóstwo amatorów zaniżających ceny, przez co laicy przyzwyczajają się, że można mieć “dobrze, szybko i tanio”. Jak dobrze wiadomo jednak, w życiu można osiągnąć maksymalnie 2 z tych 3 warunków.

 4. radmen December 28, 2009 at 7:36 am #

  @zammer: kiedyś z tego korzystałem. Wprawdzie brałem małe kwoty za wykonane zadania, ale w sumie zarobić 50zł, za 10 minut gmerania w kodzie to nie było tak źle :)
  Raz, pamiętam, to nawet kompa mi przysłali i stawiałem na nim Linuksa :D

 5. zammer December 28, 2009 at 7:36 am #

  A potem przerzuć się na profeskę i płacz, że ludzie myślą, że można mieć kompleksową obsługę za 300 zł…

  Zresztą tak jest nie tylko w branży IT. HVAC tudzież cierpi na plagę chałturników, a klienci myślą, że można mieć “dobrze, szybko i tanio”. Przykład? Przychodzi ignorant i mówi, że chce mieć klimatyzację w domu, który buduje. Tylko, żeby utrzymywana była wilgotność (co cenę samej instalacji podnosi około dwukrotnie), ale żeby cena była niska no i żeby jeszcze działało bezawaryjnie, a wykonawca mógł to szybko zrobić. Bo ktoś mu powiedział, że mu zrobi to za 10 tysięcy. Tylko że ten ktoś nie powiedział, że to będzie gówno warta wentylacja mechaniczna, a nie klimatyzacja.

 6. severson December 28, 2009 at 7:36 am #

  No wiesz, ale jak ktoś (zazwyczaj przy przedpłacie) sprzedał 20 kiloprzedmiotów i zdefraudował mniej niż 99% wpłat, to w sumie można co nieco domniemać na temat uczciwości. Ponadto Allegro weryfikuje tożsamość (byle jak, ale weryfikuje). Jeśli ktoś jest aktywnym sprzedawcą, to bardzo łatwo wydębisz np. adres domowy (w większości przypadków).

 7. radmen December 28, 2009 at 7:36 am #

  @zammer: u nas w firmie nie ma z tym problemów. Nie chcą ludzie korzystać z naszych usług, bo uważają, że za drogo to spoko. Niech sobie idą do tych co zrobią taniej.
  Poza tym takim ludziom się cierpliwie wyjaśnia dlaczego tak, a nie inaczej. IMHO jakoś jest lepsza od ceny, natomiast jeśli ludziom zależy na cenie to niech biorą chińskie podróbki. Wiemy jak się sprawują.

 8. radmen December 28, 2009 at 7:36 am #

  Tfu, “jakość”, a nie “jakoś”..

 9. zammer December 28, 2009 at 7:36 am #

  No a co innego zostaje, jak tłumaczyć matołkom, że jeśli chcą mieć gie to niech idą do chałturnika/nastolatka, który im zrobi coś 5x taniej. Tylko niech potem nie narzeka, że mu coś skrzypi, że źle się wyświetla, że google nie widzi strony…

 10. radmen December 28, 2009 at 7:36 am #

  @zammer: no więc właśnie :) Zawsze się znajdą osoby co będą za grosze robić, byleby mieć. Z drugiej zaś strony nie ma co robić interesów z klientem co chce za wszelką cenę mieć jak najtaniej – z reguły to jest niepoważny klient :)