Wykop żal wars

Wielu z Was doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że wykop.pl dokonał ostatnio sporych zmian. Poza faktem, że nie potrafię znaleźć tam paru rzeczy uważam, że te zmiany wyszły całkiem nieźle.

Nie jestem jakimś zapalonym użytkownikiem wykopu, dla mnie istnieje on jako feed RSSowy. Nie udzielam się w dyskusjach ze “społecznością”, bo ta bardziej przypomina ludzi z 4chana.

Ostatnio bardzo popularne zrobiło się żalenie jaki ten wykop jest teraz zły i niedobry. Najlepiej żeby powrócił do czasów HTML 1.0, z contentem generowanym przez administratora w postaci statycznego pliku HTML. Raz po raz wykopywane są kolejne pomysły na to aby przywrócić dawny wykop. Dzisiaj natknąłem się na pomysł aby nie odwiedzać wykopu, a potem się z niego wynosić bo tam i tak komerchą zawiało.

Oczywiście drodzy użytkownicy nie dostrzegają podobnego dylematu jaki miała Nasza-Klasa. Wykop wręcz musi w jakiś sposób zarabiać pieniądze. Wątpię aby utrzymał się z dobrej woli swojej społeczności.

Te żale wykopowiczów tak naprawdę mnie niespecjalnie ruszają. To ich problem, niech najlepiej w akcie protestu chwycą za żyletki.
Z mojej strony pozostaje pewien niesmak. Głównie dlatego, że wydaje mi się, że to jest jakiś tam odsetek społeczeństwa, który przejawia typowo durne myślenie – krzyczmy bo jest źle, a jedyny pomysł na zmianę sytuacji to albo zmuszenie winnych do poprawy, albo ucieczka. A może tak próbować pomóc w rozwinięciu tego serwisu w jakimś konkretnym, lepszym dla ogółu, kierunku?

3 Responses to “Wykop żal wars”

 1. BTM March 25, 2010 at 8:11 am #

  Ale to jest normalne – zobacz, ile osób pomściło za zmianę wyglądu Joggera, ile osób marudziło na nowe Allegro. Ale to było do 2-3 miesięcy po zmianach, teraz tak już nie jest – ludzie się przyzwyczaili do nowego i przestają szukać dziury w całym.

  Z własnego doświadczenia wiem, że nie ważne ile nowych rzeczy jest super, przydatne, ułatwiają korzystanie z serwisu czy dodają nowe funkcjonalności – wystarczy, że przy zmianie jedną rzecz skopiesz, przesuniesz w mniej widoczne miejsce czy po prostu usuniesz – od razu znajdzie się ktoś, kto powie, że nowe jest bee i stare było 100 razy lepsze.

 2. Marcin Kosedowski March 25, 2010 at 8:11 am #

  @Radmen: twórca Wykopu twierdzi, że Wykop jest rentowny i zarejestrowanych użytkowników już im wystarczy. Teraz idą w zwiększenie liczby odsłon i UU.
  Zresztą ja na ich miejscu uciszyłbym paru krzykaczy i byłoby po problemie. Wbrew pozorom ten serwis jest całkiem aktywnie cenzurowany.

  @BTM: a ja na Allegro nie narzekam. Ostatnio korzystałem z niego po półtorarocznej przerwie i wszystko działało od ręki i było tam gdzie trzeba. Do wszystkich opcji trafiłem bez błądzenia i od razu. Nie wiem na co tam narzekać.

 3. radmen March 25, 2010 at 8:11 am #

  @Marcin: o, ja miałem na co narzekać w Allegro. Strasznie poirytowała mnie edycja w trybie WYSIWYG, która wysypała mi całe ogłoszenie :/ Chociaż wolę, żeby serwisy się zmieniały, a nie tkwiły w przeszłości.