FB znowu w łaskach

Na początku mocno się zdziwiłem. Ponoć po dezaktywacji konta należało odczekać 2 miesiące aby w pełni konto zostało skasowane (odczekać w sensie, że nie logować się na nie). Co ciekawe tak się nie stało. Albo ja coś źle zapamiętałem, albo coś się zmieniło. Po półrocznej (o ile i nie dłuższej) absencji konto się zachowało.

Wracając do tematu, konto ponownie aktywowałem. Na początek dlatego, że jest mi po prostu potrzebne do celów zawodowych (wykorzystanie API FB). Poza tym tak jak już raz wspomniałem skorzystam sobie z tego czegoś jako odpowiednika OpenID.

Pomijając to muszę przyznać, że teraz Twarzoksiążka wydaje się być mniej obładowana treścią niż dawniej. W sumie nawet potrafię się w tym ogarnąć itd. Panel ustawień prywatności (który uchodzi za przerażający) był dość prosty do ogarnięcia – wystarczyło wszędzie zaznaczyć “tylko dla znajomych”, a reszty danych nie wypełniać ;)

Póki co ciężko mi powiedzieć, czy zostanę tam na dłużej. Jakoś nie czuję klimatów Facebooka, z resztą nie raz o tym pisałem.

7 Responses to “FB znowu w łaskach”

 1. thot22003 June 8, 2010 at 8:52 pm #

  ja mam to samo. zalozylam konto na fb dosc dawno temu i potem zapomnialam o tym. dopiero jak mi wyslal ktos zaproszenie to mi sie przypomniualo ze mam. i tez nie skasowali.

 2. Soil June 8, 2010 at 8:52 pm #

  “http://www.facebook.com/help/faq/

  wejdź w Chcę na stałe usunąć swoje konto.
  kliknij w link podany w opisie i uzupełnij formularz. Twoje konto zostanie usunięte w ciągu 14 dni, chyba że w ciągu tego okresu zalogujesz się na swoje konto.”

  Moje już jest usunięte ;)

 3. radmen June 8, 2010 at 8:52 pm #

  Soil: nie jestem pewien, ale ja się chyba zastosowałem dawniej właśnie do tego rozwiązania. No, teraz to i tak nie ma większego znaczenia.

 4. Lisek June 8, 2010 at 8:52 pm #

  Muszę popracować nad “obładowaniem” treści :(

 5. Piotr Pyclik June 8, 2010 at 8:52 pm #

  Facebook daje radę. Bez problemu mogłem zrezygnować całkowicie z Gadu-Gadu, żeby móc coś obgadać na szybko przez net. Równocześnie Jabber poszedł w odstawkę, ale jako technologia pod własną “marką” nigdy nie mógł się u mnie przebić.

 6. ooc June 8, 2010 at 8:52 pm #

  To są dwa tygodnie, ale nie od czasu deaktywacji, tylko skasowania. Poza tym trzeba nie tylko się nie logować, ale też wyłączyć wszelkie agregatory na innych stronach, które logują się do twojego konta.
  Dopiero po wyłączeniu wszystkiego można zabrać się za kasowanie konta

  1. Będąc zalogowanym wpisujesz adres: http://www.facebook.com/help/contact.php?showform=deleteaccount

  2. Zostaniesz apytany o hasło i captchę.

  3. Na końcu możesz dodać notkę, że chcesz zupełnie skasować konto i nie chcesz czekać 14 dni – podobno czasem działa. Ja odczekałem 3 tygodnie zanim spróbowałem się zalogować.

 7. ooc June 8, 2010 at 8:52 pm #

  Obcięło adres. Między “show form” i “delete account” są podkreślenia.

  Tu jest adres z instrukcją z której ja skorzystałem: http://tnij.com/fbdel