Zawiodłem się

Myślałem, że potrafię w miarę oceniać ludzi. Wydawało mi się, że przynajmniej na tyle aby wiedzieć komu mogę zaufać, na kim polegać. Miałem rację, wydawało mi się. Ten miesiąc zdążył dostarczyć mi poważne rozczarowania co do osób, które były mi w pewien sposób bliskie, lub na których mi po prostu zależało.

Nie sądziłem, że powiem to o kimkolwiek. Zazwyczaj mam do osób ogromny zasób cierpliwości oraz wyrozumiałości. Niektórzy wyczerpują go szybciej, inni na tyle wolno, że zdąży się on zregenerować.
W przypadku tych kilku osób owe zapasy po prostu wyparowały.

Owe rozczarowanie wynika głównie z działań, oraz decyzji jakie zostały podjęte. Niektóre z nich poważnie nadszarpnęły moje zaufanie, inne zwyczajnie nie spełniły tego co oczekiwałem.
Rzadko zdarza mi się wymagać cokolwiek od innych. W relacjach towarzyskich nie lubię stosować na innych presji. Nie ma takiej konieczności. W stosunku do tych osób było podobnie.
To czego oczekiwałem nie było tym osobom powiedziane. Nie zrobiłem tego ponieważ pochopnie założyłem, że mogę na nich polegać.

Rzeczywistość bywa różna. Najwyraźniej trzeba co jakiś czas weryfikować nasze stosunki z osobami nam bliskimi. Możliwe, że to co dawniej było faktycznie bliską relacją, teraz jest tylko płowym wspomnieniem.

One Response to “Zawiodłem się”

  1. BDCC October 15, 2010 at 8:24 pm #

    Też ostatnio przejechałem się kilka razy. Tak to już jest. Jesień się dodatkowo zbliża to jestem taki bardziej aspołeczny…