Wypalenie

Niedawno odkryłem jak czuje się telewizor plazmowy, który za długo wyświetlał stację ze statycznym logo. Kilka poprzednich dni było dla mnie wytężoną pracą przy komputerze. Na tyle wytężoną, że idąc spać nadal migało mi przed oczami. Możliwe, że ostatnimi czasy ciemność została wyposażona w kolorofon. Jeśli nie to definitywnie mogę stwierdzić, że widziałem “światła” po zamknięciu oczu.

Chyba przez tą pracę na oczach tymczasowo (na szczęście!) wypalił mi się obraz monitora. Trochę to uciążliwe było. W końcu najlepiej zasypia się gdy jest ciemno, bez dyskoteki przed oczami. Na szczęście luźniejszy dzień cofnął zmiany w gałach dzięki czemu dzisiejsza noc odbyła się bez orgii barw.

3 Responses to “Wypalenie”

  1. pim November 19, 2010 at 8:06 am #

    F.lux.

  2. radmen November 19, 2010 at 8:06 am #

    @pim: korzystasz z tego? da się przyzwyczaić do takich “nienaturalnych” barw? Odpaliłem ten program i już mi się nie podoba to, że kolory są jakieś inne.

  3. flegmatyk November 19, 2010 at 8:06 am #

    Ja po prostu przyciemniam monitor, gdy dookoła jest ciemno, ręcznie za pomocą przycisków na dole monitora. Barwy serwowane przez f.lux były według mnie nie do wytrzymania.