Żywiołak – Nowa Mix-Tradycja

Gdy dowiedziałem się, że Żywiołak wyda nowy album to cieszyłem się niepomiernie. Później okazało się, że mają to być zremiksowane utwory z pierwszego krążka i mój zachwyt opadł. Wersja techno? Troszkę to nie pasuje do muzyki określanej często jako pagan-metal. Album “Nowa Mix-Tradycja” został wydany niedawno, całkiem ciężko było go zdobyć. Na szczęście czego nie ma w Internecie jest jeszcze w realu. Dzięki uprzejmości sieci Empik udało się po jakimś czasie odebrać zamówiony album.

Przyznaję, remiksy są na poziomie. Każdy z DJów postarał się o własną interpretację remiksowanego utworu. Nie są to zwykłe “łupanki”. Niektóre kawałki są dynamiczne, inne mniej. Trochę brakuje wokali. Niektóre utwory dość mocno przeplatają oryginalną ścieżkę, inne trzymają się jedynie melodii i wokalu. Jaki to daje efekt? Jest mrocznie, chłodno, ponuro. Jest też dynamicznie, skocznie, oraz na swój sposób “ostro”.

Albumu nie polecę tym, dla których nie ma innej muzyki poza rockiem/metalem. Prawdziwi fani również mogą się w pewnym sensie zawieść. To nie jest taki “prawdziwy” Żywiołak. Mnie ten album uwiódł. Podoba mi się to nowe brzmienie. Szkoda tylko, że to wszystko trwa tak krótko.

Ps. Na albumie znajduje się również mały bonus – utwór “Rolnik” (tym razem nie remiksowany). Ci co byli na koncertach Żywiołaka na pewno skojarzą :)

5 Responses to “Żywiołak – Nowa Mix-Tradycja”

 1. gstlt January 8, 2011 at 11:04 pm #

  Chętnie usłyszał bym i kupił nowy album, może nie tyle dla samego mienia, a żeby wesprzeć zespół – najpierw jednak chciał usłyszeć na własne uszy czy warto.

  Jedną rzeczą jednak wprawiłeś mnie w osłupienie… Nie wiadomo w końcu gdzie można zamówić album… w realu, czy też w Empiku. Za chwilę z resztą poszukam.

  Dzięki serdeczne za informację! :)

 2. unnami January 8, 2011 at 11:04 pm #

  a w necie gdzieś nie ma go? też bym posłuchał.

 3. Loco January 8, 2011 at 11:04 pm #

  To jest płyta wyzwalająca w człowieku najmniejsze pokłady szaleństwa:) Zdecydowanie zmiksowana pod względem emocji, jakie towarzyszyły mi podczas słuchania. Każda w innym klimacie, w innym kolorze, z innym “dopalaczem” w sobie;) Również gorąco polecam!

 4. radmen January 8, 2011 at 11:04 pm #

  @unnami: nie. Są jedynie sample, które można przesłuchać bodajże w sklepie Serpent.

 5. radmen January 8, 2011 at 11:04 pm #

  Na YT można już parę kawałków przesłuchać – http://www.youtube.com/results?search_query=mix+tradycja&aq=f