Miniblog: (nie)publiczne wideo

Korzystając z chwili nudy wpakowałem swe oczy na YouTube’a. Polecono mi jakieś ustrojstwo na głównej stronie to sobie je obejrzałem, po czym spojrzałem na “propozycje”. Moje wielkie zainteresowanie wzbudził film o kontrowersyjnej nazwie “wypierdalać”. Po wejściu na niego okazało się, że dobrałem się do filmu oznaczonego jako “niepubliczny”.

Nie wiem w jaki sposób YT proponuje filmy, ale najwyraźniej nie do końca szanuje naszą prywatność.
Pomyślałem, że może to kogoś zainteresować, a niedowiarkom pozostawiam mój arcygenialny screencast (dostępny o tutaj).

4 Responses to “Miniblog: (nie)publiczne wideo”

 1. quest May 23, 2011 at 2:47 pm #

  This video is unlisted. Only those with the link can see it. Learn more

  Potwierdzam.

 2. mefju May 23, 2011 at 2:47 pm #

  A może po prostu w czasie między wczytaniem pierwszej strony a wczytaniem drugiej właściciel filmiku zmienił jego opcje…?

 3. Bartosz "BTM" Szczeciński May 23, 2011 at 2:47 pm #

  @mefju: też tak założyłem, ale możliwe, że jednak jest jakiś bug.

  Z mniej ciekawych, ale widocznych – jeżeli masz subskrypcję jakiegoś kanału na str. głównej wyświetlają Ci się kanały w kolejności dodawania przez nie filmów. Kiedy tylko zacznę uploadować film, nawet ustawiając na prywatny zaraz po rozpoczęciu, YT przerzuci mnie na samą górę u osób które mnie subskrybują i zobaczą “Ostatni film przesłany: 0 minut temu”

 4. pecet May 23, 2011 at 2:47 pm #

  Mnie najbardziej nowy mechanizm subskrybcji wkurza, kiedyś było tak że pokazywało wszystkie wideła ze wszystkich kanałów chronologicznie, teraz zrobili podział na poszczególne kanały co jest irytujące IMHO, a przynajmniej powinna być jakaś opcja żeby do starego wrócić.