Paralaksa

Tylko człowiek szczęśliwy jest nieprzewidywalny.

Zima (ta kalendarzowa) się zbliża. Wraz z nią nadciąga chmara przeraźliwych chorób. Kilka lat temu była to grypa, później zwierzęca odmiana grypy, teraz ponoć zabijać będzie odra. Jestem pod wrażeniem tego, że choroby jeszcze nie ma, a już są prognozy jej nagłego ataku.

Jest też koniec świata. Ponoć został potwierdzony – w jakiś ruinach świątyni indian Nawaho znaleziono tabliczkę z napisem “Majowie mają rację, w 2012 będzie koniec świata“. Co prawda to jest kolejny koniec świata, ale ten jest najbardziej realny i prawdziwy. Właściwie możemy go być pewni. Po jego końcu nadal będzie trzeba rozwiązać sprawę kryzysu światowego.

No i mój ulubieniec – kryzys. Kryzys był, teraz chyba nadal jest. Co prawda nie wiem o co chodzi, ale dochodzą do mnie głosy z mediów, że jest kryzys. UE ma się rozpaść, lub pozostać, ale tak czy siak będzie źle. Jak będzie to źle, bo będziemy musieli opłacać innych. Jak nie będzie to nie będziemy mieli tej zacnej możliwości przez co inni się na nas wypną (srsly?).

Tak naprawdę nie wiem już czego mam się bać? Choroby, końca świata, czy jednak podatków? W tej globalnej wiosce coraz szerzej sieje się chorobę paniki przed nieznanym. To nie jest przypadek. Ktoś chce abyś był nieszczęśliwy. Ktoś chce abyś był przewidywalny. Ktoś chce Tobą sterować.

Wierzysz w teorie, że to dla Twojego dobra jest? Pamiętasz szczepionki na A1HNcośtam? Podziałały? Myślisz, że opuszczenie UE będzie tak straszne, że lepiej jest tracić pieniądze na ratowanie bytów skazanych na porażkę? Naprawdę sądzisz, że warto się załamywać z powodu tego co jest nieuniknione?

Przepraszam, ja naprawdę nie wiem czego i czy w ogóle powinienem się bać. Może sparafrazuję pewnego rolnika i zadam pytanie: panie premierze, czego powinienem się bać?

4 Responses to “Paralaksa”

 1. tarat December 12, 2011 at 7:13 pm #

  W odpowiedzi na Twoje pytanie (niestety z tej strony nie premier, ale musi póki co wystarczyć) – powinieneś się bać nadciągających kibiców piłkarskich :D

  • radmen December 12, 2011 at 7:15 pm #

   Kurde, o nich zapomniałem :)

 2. po-kablach.pl January 2, 2012 at 10:43 pm #

  “Jestem pod wrażeniem tego, że choroby jeszcze nie ma, a już są prognozy jej nagłego ataku.”

  Słyszałeś o teorii darwina?

  “Ziemia nie będzie tolerować gatunku którego liczebność przekroczyła 7 mld i który zagraża ekosystemowi.”
  źródło:http://www.rybinski.eu/?p=3562

  Spocznij, wolno palić.

  • radmen January 2, 2012 at 11:04 pm #

   Słyszałeś o teorii darwina?

   A co ona ma do tego?